Konečně je tu jaro! Celý půlrok se naše chodidla schovávala v teplých kozačkách, perkách, pohorkách… Nyní už pomalu znova nastává čas schovat teplé zimní boty hluboko do botníku a naše chodidla zase trochu odhalit světu! Co se na nás chystá za novinky mezi sandály, balerínami a podobnou lehkou obuví? Čtěte dál a vše se dozvíte!

V módním světě teď vládne minimalistický styl a také všude přítomné retro a ekologie. Jelikož módní trendy velí nenápadnosti s nápadným detailem, jsou boty také skvělým cílem pozornosti. Pokud bychom ale chtěli z našich bot udělat klíčový bod našeho outfitu, museli bychom si koupit poněkud velké množství párů. Je tedy na nás, zda zvolíme něco univerzálního, nebo se pustíme do experimentu. A ať jsou naše představy jakékoli, jistě nebude na škodu se nejdříve seznámit se s trendy v letošním zastoupení.

1. Když boty, tak plastové

Možná už jste se doslechli o nové módě plastové obuvi. Plastové neboli PVC boty jsou nejen velice originální, ale především ekologické. Setkat se s nimi můžete u předních módních ikon. Většinou se pro větší efekt volí čistě průhledný materiál. Vůbec špatně ale plast nevypadá ani s barevnými tóny.

Plastové sandály

Buďte vyjímečná a opravdu in! © Truffle Collection Sandal

chanel pvc holínky 2018

Průsvitné PVC holínky značky Chanel. © Getty

2. Podpatky musí v sezóně jaro/léto 2018 být

Jaká by to byla paráda bez podpatků? Průhledné plastové či skleněné podpatky o vás letos prozradí, že jste in. Tommy Hilfiger se letos také přidal s jednou novinkou a tou jsou podpatky v odlišné barvě. V tomto případě už by se dalo mluvit o té situaci, kdy jsou boty středem celého outfitu.

Barevné podpatky

Tommy Hilfiger ví jak na to. Tento kousek je jednoznačný šampion! © Tommy Hilfiger

boty podpatky 2018

Trendy vybíjené lodičky s podpatky pro sezónu jaro/léto 2018. Zdroj: www.topankaren.sk

3. Trocha chlupů? Samozřejmě!

Chlupatá móda do ulic pronikla už začátkem zimy. Z teplých chlupatých kožichů si v teplejších měsících roku 2018 můžeme ponechat alespoň chlupaté boty. Dámské sandály s chlupy, lodičky s kožešinou, balerínky s chlupatými prvky, … budou letos to pravé ořechové.

V potaz se samozřejmě musí brát, že chlupatá obuv působí na ulici poněkud nápadně. Určitě s ní už moc nekombinujte výrazné oblečení a volte raději jednobarevné outfity.

dámská obuv ženy jaro léto 2018

Dámská obuv s trendy chlupatými prvky.

Chlupaté sandály

Chlupaté sandály jde mnohdy nosit i po doma. © Zara

4. Tenisky s vysokým podpatkem – trendy dámská obuv 2018

Chcete si připadat, jako byste chodila po mracích? Tenisky s extrémně vysokými podrážkami jsou nejen absolutně top, ale taky neuvěřitelně pohodlné! Pokud o nich váháte, neotálejte a běžte si je vyzkoušet. Na ulici s nimi stoprocentně oslníte.

trendy tenisky jaro léto 2018

Zvyšte své sebevědomí s novými teniskami. © Stella McCartney

tenisky jaro léto 2018

Tenisky pro sezónu jaro a léto 2018. Zdroj: Getty/Glamour.com

5. Balerínám velí lesk a třpyt

Cool barvou budou letos, stejně jako loni, stříbrné odstíny a zůstanou v módě také všechny třpytky a lesklé povrchy. Celostříbrné lesklé balerínky, jinobarevné se stříbrnými třpytivými prvky, nebo i v jiné barvě, ale lesklé, jsou tou správnou volbou v sezóně jaro, léto 2018. Hlavně ať dobře sedí.

baleríny trendy dámská obuv 2018

Stříbrné baleríny jako trendy dámská obuv v roce 2018.

united nude trendy boty 2018

Buďte vesmírní v těchto trendy balerínách! © United Nude

černé balerínky 2018

Lesklé černé balerínky. Zdroj: www.topankaren.sk