Čeká vás slavnostní událost, kde musíte vypadat podle společenského kodexu? Žádný problém. My vám poradíme, co si obout, co je vhodné a co nikoliv. Inspirujte se našimi tipy a radami!

Jak si vybrat správné lodičky

Nejlepší možností jsou kožené lodičky. Jsou nejpohodlnější a snadné na údržbu. Navíc se vám postupným nošení vytvarují přesně na nožku. Pokud chcete sáhnout po páskových lodičkách, musí být rozhodně z kvalitního měkkého materiálu, aby se vám nezařezával do kůže a nepůsobil rýhy.

společenská obuv dámská lodičky

Ani velké, ani malé

Lodičky většinou bývají o jednu velikost menší, než nosíte boty na běžné nošení. V žádném případě by neměly být větší, noha by byla nestabilní a mohla byste si tak akorát zvrtnout kotník. Ani by vás ovšem neměly tlačit. Důležité je hlavně pohodlí! Dobře se rozmyslete, než společenské lodičky koupíte. Procházejte se v prodejně sem a tam, a jestliže jen trošku váháte, raději je nekupujte. Ležely by vám ladem ve skříni.

Pozor na podpatky!

S podpatky se nepřeceňujte! V lodičkách budete muset vydržet celý večer/celou noc a budete mít jistě lepší věci na práci, než se starat o to, že vás bolí nožky a nemůžete se dočkat, až si boty tajně pod stolem sundáte. Také je možné, že se od vás bude očekávat tanec!

Podpatek by vás neměl nutit ohýbat nohy v kolenou a mel by s podrážkou svírat pravý úhel. Pokud se podpatků bojíte, kupte si elegantní dámské polobotky nebo baleríny. Ty jsou pohodlnější a také působí společensky.

Lodičky musí dobře sedět

Špička lodičky by vám měla být především pohodlná. Prsty by se v ní neměly křížit ani mačkat. Obecně platí, že lodičky s příliš ostrou špičkou nejsou na časté nošení. Koledujete si tak o zarostlé nehty a mozoly. Raději volte špičku, která vám a vašim prstům bude nejpohodlnější. Samozřejmě že uzavřená špička je společensky uznatelnější, pokud však volíte otevřenou (bude to jistě i pohodlnější) myslete na silonky, které by neměly mít zvýrazněnou špičku.

Lodičky musí být na noze pevné! Neměly by se viklat, případně byste se neměly cítit nestabilně. Výztuž boty musí trošku pérovat, ale ne moc. Měkká se časem zničí/prošlápne a pevnější naopak může prasknout. Volte zlatou střední cestu.

Myslete také na vaši patu, aby byla v pohodlí. Vždy si můžete dokoupit silikonovou vložku, která vám zajistí větší pohodlí pro vaše nožky, případně pomůže, pokud vám jsou boty krapet větší a podrážka je u špičky příliš tenká.