Během plesové sezóny je u žen tématem číslo jedna výběr bot a kabelky na ples. Neustále řeší, co na sebe, aby okouzlily všechny zúčastněné. Je jakýmsi nepsaným pravidlem, že kabelka by měla ladit s obuví, proto se v tomto článku dočtete o těchto dvou doplňcích, konkrétně v kožené podobě.

Proč zrovna kožené boty?

Černé kožené lodičky jsou nestárnoucí klasikou, která se ve světě módy objevuje už mnoho let a stále ještě bude. Pokud váháte, jaké boty si pořídit, s těmito nešlápnete vedle. A v čem je tedy jejich výhoda?

Černá dámská kožená obuv se hodí ke všemu! Nemusíte řešit, zda se červené, bílé, třpytkaté, krémové či jakékoliv jiné lodičky hodí k vašemu vybranému outfitu. Kožené boty jsou kvalitní! Budete vědět, že svým nohám dopřáváte to nejlepší. A to je důležité, jestliže v nich máte vydržet celou noc (a možná i ráno). Kožené boty se díky své elasticitě přizpůsobí každé nožce. Ovšem je nutné si vybrat opravdu kožené boty, nikoliv z koženky či z jiného umělého materiálu.

Ačkoliv jsou kožené boty dražší investicí, vydrží vám mnoho mnoho let – s tou správnou péčí samozřejmě. Je to materiál pevný a odolný vůči opotřebování. A jak tedy pečovat o kožené boty? Pravidelně je čistěte od nečistot a prachu. K tomu vám pomůže navlhčený kartáč na boty nebo jednoduše starý kartáček na zuby. Nechte poté boty přirozeně uschnout v pokojové teplotě (u radiátoru by mohly popraskat).

Jak vybrat koženou kabelku

Ke koženým lodičkám poté slaďte také koženou kabelku. Stejně jako u bot, i tady musíme zmínit, že se investice vyplatí! Kvalitní kožená kabelka vám vydrží věky a věky! Jen tak se neopotřebuje, unese i ten nejtěžší nákup a navíc je to nestárnoucí klasika. A jak vybrat tu správnou?

kožené kabelky psaníčka ples

Jakou barvu? V tomto případě se podívejte do své skříně s plesovými šaty. Jaké barvy nejčastěji nosíte? Převládá u vás vícero různých barev? Pak klasickou černou nic nezkazíte, jelikož ta se hodí ke všemu. Experimentovat však můžete také s koženou hnědou, fialovou či červenou. I ty vypadají skvěle, pokud je sladíte s outfitem.

Jakou velikost? Na plesy se hodí spíše menší psaníčka, ovšem není to podmínkou. Některé ženy si nebojí na plesech provětrat i větší kabelky – ty pak mohou nosit i na běžné denní nošení, pokud u sebe potřebují jen pár nejdůležitějších věcí (klíče, mobil, peněženka, kapesníčky, kosmetika). Není korektní nosit přímo nákupní tašku nebo batoh, ale větší psaníčko je samozřejmě povoleno.

Jaké zapínání? Některé kabelky jsou pouze na cvočky, jiné na zip. Na zip jsou samozřejmě praktičtější. Snáz se do nich dostanete a v případě, že by vás chtěl někdo okrást, si i bez problému všimnete. Navíc nehrozí, že by se vám omylem otevřela. Ovšem psaníčka ve tvaru „dopisu“ na zip povětšinou nebývají, zato vypadají fantasticky. Je tedy na vás, co preferujete.

S popruhem nebo bez? Na plesy se samozřejmě hodí kabelka, kterou si strčíte pouze do ruky. Při tanci však musíte počítat s tím, že ji budete muset odložit a nechat někomu na hlídání. S popruhem si ji přiděláte jako cross-body a nemusíte se o ni dále starat – je to praktické. Některé kabelky mají tu výhodu, že mají popruh, který se dá schovat do kabelky a můžete ji mít pouze v ruce a když budete potřebovat, popruh vytáhnete.