Sekáče jsou místa, která jsou spoustou lidí odsuzovaná. Pro mnohé lidi vkročení do sekáče představuje naprostý trapas. Přesto však jsou secondhandy jakýmsi zázračným způsobem většinou stále plné. Důvodem je jasný. Stále více lidí přichází na to, že chcete-li na sebe obléct něco, co nikdo nemá a zároveň si nemuset přepočítávat, jestli máte v peněžence dost peněz, musíte do sekáče.

Ono se to sice snadno řekne, že v secondhandu najdete to, co nikdo jiný nemá a vytvořit tak neotřelé kombinace. Člověk, který ale s nákupem zboží v secondhandu nemá mnoho zkušeností, si jistě udělá trochu jinou představu, než je skutečnost. Sekáče jsou sice oltářem celebrit a módních guru, ovšem nakoupit stejně dobře, jako se daří jim, chce trochu zkušeností, vkus a vytrvalost. Proto jsme se rozhodli napsat tento článek, kde vám poskytneme 10 rad, které vás mohou přiblížit  k úspěchu:

1. Vše začíná u dobře zvoleného secondhandu

Secondhandy jsou na každém rohu. V malých obcích i velkých městech. Více možností samozřejmě nabízí velká města, jako Praha nebo Brno. Zaměřujte se především na secondhandy se značkovou módou. Většinou je dobrým vodítkem zvýšený počet pěkně oblečených lidí.

2. Choďte do secondhandu s konkrétní představou a zaměřujte se na konkrétní části obchodu

V secondhandu se dá samozřejmě vybírat i na slepo, ale s konkrétní myšlenkou, to jde vždy o něco lépe. Každý druh oblečení je seřazen do nějaké sekce, proto rovnou přejděte ty, které vás nezajímají.

Bazar s oblečením

V letních měsících se pořádají také různé bleší trhy a bazary. © Janne-Hellsten

3. V dlouhých štosech oblečení se zaměřujte na vyhovující barvu a materiál

Jistě máte barvu, kterou nosíte nejraději, nebo alespoň skupinu barev. Stejně tak se vždy najdou méně oblíbené barvy. Ve většině secondhandů je zboží členěno podle barev a tak se zaměřte na své favority. Při rychlém selektování dobrých kousků se taky hodí brát v potaz materiál, střih, velikost a podobně.

Jak nakupovat v secondhandu

Která barva a materiál si vás získá? © Natasha Garoosi

4. Rovnou hledejte celé outfity

Jděte do secondhandu s cílem sestavit tam nějaký outfit. Najděte vhodné kalhoty, košili i svetr. Zde si to můžete všechno dovolit.

5. Nesmíte se stydět přehrabovat, co když zrovna najdete ten nejlepší kousek

V sekáčích je nevýhodou, že oblečení nebude většinou nikdy tak hezky přehledně poskládané, jako v běžných obchodech. Člověk toužící po skvělém kousku se bude muset bez tohoto komfortu bohužel obejít. Odměnou mu bude zcela originální kus v šatníku.

Secondhand ryfle online nakupování

Nedávejte na první dojem a vytvejte v hledání. © PurPura

6. Nespěchejte

Přicházíte do místa, kde čas plyne svým vlastním tempem. Jak již vyplývá z předchozí rady, secondhand nedovoluje být s nákupem hotov za 10 minut. Dobré úlovky vyžadují mnohdy hodinu i dvě. 

Secondhand pro každého muže ženy

Nakupováním v obchodech se zbožím z druhé ruky navíc přispíváte k ekologii. © Livoca

7. Nečekejte a choďte ve správný čas

Nečekejte, protože vám to vyfouknou. Jak jsme se již zmiňovali, v secondhandu nemají nic dvakrát. Tady jste buďto byli první, nebo přišli pozdě. Nejlepší čas, kdy vyrazit do sekáče, je hned po doplnění zboží. Nezapomeňte se na to informovat.

8. Všechno si zkuste

Vyfoťte se a pošlete fotku kamarádce, ať vám poradí. Hlavně se nespoléhejte na to, že vám kousek padne. Na to se v secondhandu vážně spoléhat nedá.

9. Zboží vždy překontrolujte

Bohužel další nevýhodou je občas stav zboží. Pořizujete si již nošené oblečení, atak musíte brát v potaz případné nedostatky.

Luxusní secondhand

I scondhand může mít úroveň. Je třeba si jen dobře vybrat. © Visikey

10. Nečekejte, že ten správný kousek vám přijde rovnou do rukou

Viz předchozích 9 rad :)