Jeden z najznámejších a najuniverzálnejších druhov ležérnej obuvi sú plátenné Converse tenisky. U nás sú známe aj pod názvami „číny“, “číňany“. Predávajú sa v rôznych farebných prevedeniach, klasické nízke, po členky, ale aj vyššie do polovice lýtok. Nosia ich ženy, aj muži, študenti, rockeri aj známi herci. Tieto už takmer legendárne tenisky sú tiež akousi neoficiálnou obuvou na letné festivaly. Sú jednoduché na údržbu (pssst, stačí ich hodiť do práčky) a neprekáža ani, ak sú mierne obnosené (ako niektorí vravia, dodáva im to na atraktivite).

Biele Converse tenisky

Biele Converse tenisky. Zdroj: indiasinsights.com

V súčasnosti zažívajú opäť veľký boom s návratom trendov 90-tych rokov. Ukážeme vám 8 zaujímavých spôsobov, ako môžete biele Converse tenisky kombinovať.

S bielym sakom

Tento jednoduchý, ale štýlový model pozostáva z bieleho trička, bieleho saka a džínsov, ktoré sú dole ohrnuté a samozrejme bielych Converse tenisiek. Kombinácia voľnočasových džínsov a tenisiek, spolu s uhladeným elegantnejším sakom a čiernou listovou kabelkou je zaujímavým spojením, ktoré využijete či už na stretnutie s priateľmi na káve alebo aj do práce, kde nie je striktný dresscode.

biele-converse-tenisky-a-sako

Biele Converse tenisky a sako. Zdroj: www.mycosmo.fi

S koženou bundou

Ste dušou rockerka? Potom vás osloví model s čiernou koženou bundou. Dopĺňa ju károvaná košeľa, úzke tmavé džínsy a kožená crossbody kabelka s nitmi. Celkový vzhľad výborne dopĺňa výrazný červený rúž.

biele-converse-a-kozena-bunda

Biele Converse tenisky a kožená bunda. Zdroj: www.larespirationdelaprovince.blogspot.com

S maxi sukňou

Converse tenisky a sukňa? Zdá sa vám táto predstava nespojiteľná? Kdeže! Sivý top, džínsová bunda a jemná vejúca maxi sukňa. Spojenie ženskosti a ležérnosti, ktoré oceníte počas teplách dní.

biele-converse-a-maxi-sukna

Biele Converse tenisky a maxi sukňa. Zdroj: www.makelifeeasier.pl

S kvetovanými šatami

A čo romantické kvetované šaty? Spolu s kvetovanou čelenkou a teniskami máte model skvelý na dlhé letné prechádzky, kedy vás terén nebude obmedzovať a zároveň si zachováte jemný dievčenský vzhľad.

biele-converse-a-kvetovane-šaty

Biele Converse tenisky a kvetované šaty. Zdroj: www.kenzas.se

S nohavicovým kostýmom

Opäť ďalší kontrast. Tmavý pruhovaný kostým v jeho najležérnejšej podobe…rukávy saka sú vyhrnuté, pod ním jednoduchý svetlý top a minimum šperkov. Trochu pánsky štýl, ktorý veľmi dobre vyzerá na štíhlych vysokých ženách s jemnými črtami tváre.

biele-converse-a-oblek

Biele Converse tenisky a nohavicový kostým. Zdroj: www.connectedtofashion.creatorsofdesire.com

S džínsovými šortkami

Pruhované tričko, šortky a biele plátenky, takmer letná uniforma. Všimnite si ako červené pruhy na tričku ladia s pruhmi na teniskách. Touto jednoduchou klasikou nič nepokazíte.

biele-converse-a-sortky

Biele Converse tenisky a džínsové šortky. Zdroj: www.afashionloveaffair.com

S bielym svetrom

Máme už síce leto, ale vráťme sa ešte späť k jarným dňom, keď slnko tak nehrialo. Biely voľný sveter s farebnými džínsami a hodinkami v pánskom štýle je príjemným modelom. Vhodný na dni, keď sa vám príliš nechce experimentovať a chcete sa hlavne cítiť príjemne.

biele-converse-a-sveter

Biele Converse tenisky a voľný sveter. Zdroj: www.xomrsmeasom.com

Celá v bielom

Biela od hlavy až po päty? Vhodné najmä pre dni, keď neprší a vám nehrozí zašpinenie. Veľmi ležérny, akoby ledabolý model…biela mikina, z ktorej vytŕča dlhšie voľné tričko a úzke ohrnuté nohavice s bielymi teniskami (najlepšie čistými).

biele-converse-vsetko-biele

Všetko v bielom a Converse teniskami. Zdroj: www.blog.needsupply.com