V letošní módě si pozornost přitáhly jedny z nejvýstřednějších kousků oblečení. Právě tento rok je na čase zahodit smutné barvy a nevýrazné materiály. Tento rok si žádá vystoupit z řady! Mezi nejpopulárnější prvky nyní patří barevné chlupaté kožešiny. Chlupaté navíc nejsou jenom kabáty. Kožich letos zdobí všechny druhy oblečení a jeho podoby nemají žádné meze.

Kožich je letos k dostání ve velké spoustě variant.  Nejedná se pouze o různorodost barev, podoba chlupů se také liší. První otázku, kterou byste si měli položit je, zda budou pravé či umělé.

Pravý kožich bude asi o něco více kvalitní a možná déle vydrží. V dnešní době se ale koupě pravého kožichu moc nevyplatí. První důvod, který snad každého odradí, je zbytečně zabité zvíře kvůli parádě. Dalšími důvodem je ale také třeba levnější cena kožichů umělých, která vynahradí životnost zboží. V dnešní době už se navíc kvalita umělých kožešin zvedla.

kožich na oblečení

Tričko s kožíškem vypadá naprosto jedinečně © Zara

Na struktuře chlupů také záleží. Klasikou zůstává krátký uhlazený chlup. Chcete-li se ovšem odlišit, vyberte něco více nevšedního. Letos jsou k dostání i všemožné kudrlinky, hrubší dlouhé i měkké krátké chloupky.

Nejdůležitější věcí zůstává dobré zvolení barvy. Ta totiž musí být dostatečně nevšední, ale přitom musí ladit se zbytkem vašeho oblečení. Jedná-li se například o kožich na tričku či mikině, můžete se naprosto odvázat. Koupi kabátu ale pořádně promyslete. Už jenom proto, že oproti jiným kouskům na vás bude vidět každý den. To ale neznamená, že máte zůstat omezení všedními barvami. To zajisté ne. Jen vám nesmí vadit, že pod křiklavě žlutým kabátem zkrátka nevynikne všechno. Proto je vhodné tyto barvy jako oranžová, červená, fialová, vínová, zelená či dokonce kombinace několika barev, doplnit oblečením v barvách jednodušších. 

jak nosit barevný kožich

Zvyšte svou pozornost barevným kožichem © PicsArt Photo Studio

Barevný kožich je na všem

Nemusíte se bát, že budete považováni za blázna, pokud si obléknete chlupaté tričko s výraznou barvou. Přesně to je teď in a nejen to. Některé kousky jsou zcela chlupaté, některé mají chlupatou třeba jen kapsu nebo pruh. Neznamená, že čím víc chlupaté, tím víc in. Naopak vkusně navrhnuté modely s kožíškovým prvkem, jsou dalším hitem letošní sezóny.

kožichové rukávy

Kožich je nejen stylový, ale také náramně pohodlný ©C&K

Nutno zmínit, že oblečení není jediné, co si vyžádalo chlupy. Chlupaté jsou také módní doplňky. Vyjít si s barevnou chlupatou kabelkou či batohem je obrovsky cool. Toto šílenství neminulo ani boty. Ano, i boty jsou teď chlupaté.

kozesinanabotechjetrendy

Takovéto boty budou jedinečným doplňkem © Zara

Nic se však nesmí přehánět a proto se vyvarujte kombinaci mnoha kožichů najednou. Raději nechte vyniknout jedinečnost jednoho chlupatého kusu. Schopnost rozeznat vkus a kýč bude letos obzvlášť potřeba.