V roce 2013 byla sice dlouhá zima, ale to ještě neznamená, že by to nějak ovlivnilo módu na jaro nebo léto 2013. Je pravda, že jaro bude kratší, proto móda léto 2013 bude zabírat větší část článku. Platí však, že co se nosí na jaře, se může nosit i v létě, a naopak. Tak jaké jsou módní trendy pro jaro/léto 2013? O tom si více povíme v tomto článku.

Móda jaro 2013

Jaro je obdobím vášně, lásky, kvetoucích květin kdejakých barev a tímto se inspiruje i módní průmysl. Dámská móda jara 2013 upřednostňuje pastelové barvy. Vhodné jsou hráškově zelená, světle žlutá, oříškovo hnědá nebo odstíny bledě modré.

Móda léto 2013

V létě jsou stále módní pastelové barvy. K nim můžete přidat bílou a především v kombinaci s černou je ideálním řešením pro letošní léto. Trendy budou hlavně proužky nebo vzor šachovnice. Kromě černo-bílé šachovnice se setkáme i s velmi pěknými barevnými šachovnicemi, opět v pastelových barvách.

Móda jaro 2013

Dolce & Gabbana, Balmain a Marc Jacobs – zdroj: http://vogue.fr

V horkých obdobích léta určitě oceníte, že do módy přicházejí lesklé a třpytivé materiály, které lépe odrážejí sluneční paprsky. Budete tak zářit do okolí, každý si vás všimne a ještě vám k tomu nebude teplo tak jako ostatním. Průhledné a prodyšné materiály zas sice propustí více světla, ale i vzduchu, čili teplo bude mít kam odcházet. Inspirace módou 90. let se projeví v podobě topů s odkrytým břichem.

Móda jaro/léto 2013 - lesklé a třpytivé

 Burberry, Christian Dior and Jean Paul Gaultier – zdroj: http://vogue.fr

Velmi zajímavým trendem jsou látky s potiskem asijských vzorů. Tradiční východní potisky z Indie, Číny nebo Japonska přicházejí v inspirativních kolekcích. Draci, lotosové květy, sakury, bambus a další motivy osvěží vaše šatníky na jar i léto 2013.

Móda léto 2013 - asijské vzory

Etro, Emilio Pucci a Prada – zdroj: http://vogue.fr

Z dalších módních vzorů stojí za zmínku puntíkované oblečení (převážně opět kombinace černé a bílé), třásně zejména, nebo šedesátá léta. Zkuste se podívat do second-handů, možná naleznete něco vhodného za skvělou cenu.

Hledané výrazy: móda jaro 2013, móda léto 2013, móda jar/leto 2013