Každý z nás se občas ve snaze být co nejkrásnější dopustí zkrášlovacích chyb, díky kterým ve výsledku vypadáme starší nebo nevzhlednější. Někdy se ovšem z módních faux pas stávají sezónní trendy. Podívejte se na módní prohřešky, kterých se tuto sezónu můžete bez obav dopouštět. Naopak s nimi můžete zazářit.

Módní prohřešky, ze kterých se staly trendy.

Módní prohřešky se čas od času změní v trendy. Podívejte se na ně. © Style.com. Zdroj: www.fashionisers.com

Nepořádné a přehnané líčení očí

Ačkoli je stále v módě co nejpřirozenější líčení a výrazné orámování očí může být považováno za známku nevkusu nebo lehčích mravů, silné oční linky se dostaly mezi současné trendy. Samozřejmě záleží také na tom, jak výrazné linky či stíny sladíte se zbytkem líčení, které by tak mělo být spíš decentnější, aby nepůsobilo lacině.

Výrazně nalíčené oči.

Výrazně nalíčené oči dnes mohou být považovány za velmi vkusné. © Style.com. Zdroj: www.fashionisers.com

Také se vám někdy podaří rozmazat si řasenku? Žádný strach i z takového prohřešku lze udělat módní hit.

Rozmazaná rtěnka

Problémy s aplikací a rozmazáváním rtěnky jsou nyní vyřešeny! Precizní nalíčení rtů již dnes není podmínkou. V současnosti je v kurzu ležérní rozmazaný styl, kterým každá žena ukáže, že sice není vždy dokonalá, ale zato osobitá a pohodová.

Rozmazaná rtěnka.

Není třeba se dívat, jakou výdrž má rtěnka. Když se trochu rozmaže nebo bude nerovnoměrně nanesená, nic se neděje. © Style.com. Zdroj: www.fashionisers.com

 

Módní prohřešek – lesknoucí se pleť

Slýcháme téměř neustále, že lesknoucí se pleť je něco hrozného, a proto si neustále kupujeme matující kosmetiku. Nyní můžete na tento problém s klidem zapomenout, jelikož se lesklá pleť stále častěji objevuje na přehlídkových molech. Lesklý nos nebo tváře? Ať se klidně lesknou! Současná móda klade důraz na přirozenost.

Lesknoucí se pleť.

Také lesknoucí se pleť je nyní trendy. © Foto: Justin Borbely. Zdroj: www.refinery29.com

Rozevláté vlasy a nerovnoměrné lakování nehtů

Přirozená krása vede nejen v líčení ale také ve vlasových i nehtových trendech. Vždy si před odchodem z domu dokonale upravíte a vyžehlíte každičký vlásek na hlavě? Potřebujete tunu stylingových přípravků, abyste své vlasy zkrotila? Zapomeňte na to a využijte přirozenosti svých vlasů. Budete trendy a vaše vlasy si odpočinou.

Rozevláté vlasy.

Z rozevlátých vlasů už si nemusíte dělat hlavu. © Indigital. Zdroj: www.glamourmagazine.co.uk

Poslední dobou se z lakování nehtů téměř stalo vytváření uměleckých děl. Proč ale nezvolit jednoduchý a trochu neuspořádaný styl pomocí nepravidelných proužků nebo žíhání? Nejsme přece žádné stroje a drobné nedokonalosti mohou být velmi přitažlivé.

Jednoduché lakování nehtů.

Lakování nehtů nemusí být nutně precizním uměleckým dílem. © Sally Hansen. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Bude se vám také líbit: