Máte nějaké to kilo navíc? To neznamená, že nemůžete chodit stylově oblečená i v zimě! Inspirujte se tímto článkem, třeba objevíte kousky, které se vám zalíbí, a usoudíte, že to je pro vás to pravé.

Jakou zvolit barevnou kombinaci

zimní móda pro plnoštíhlé

Nejprve přichází na řadu výběr barvy kabátu/bundy. Samozřejmě, že černá bude tou správnou volbou. Nic tím zajisté nepokazíte. Černý kousek ve vašem šatníku však nemusí znamenat chodit nudně tmavě oblečená. Do outfitu můžete přidat trochu barev pomocí doplňků. Pořiďte si boty hnědé nebo šedivé barvy, nebojte se barevných šátků a rukavic, případně čepic, oživte look barevnou kabelkou a tak dále… Nebojte se toho!

Samozřejmě ačkoliv černá zeštíhluje, neznamená to, že musíte sahat pouze po černých kouscích. Pokud jsou u vás problematické partie spíše na nohou, kupte si černé džíny a vršek zahalte do jiných odstínů (například: hnědá, šedá, béžová vypadá u kabátů stylově).

U kalhot vybírej ty, které jsou světlejší (jakoby ošoupané) uprostřed a po stranách jsou tmavší. Opticky to nohy zúží.

Jaký zvolit střih kabátu

zimní móda pro plnoštíhlé

Dlouhý rovný střih by vaší postavě nemusel prospět. Obzvlášť pokud jste byla obdarována velkým poprsím, rovný střih by se spustil po vašem hrudníku a udělal by vás objemnější. Raději zvolte kabát střihu do A, případně jakkoliv vypasovaný. Pásek přes pas bude pro vás dobrou volbou. Perfektně zvýrazní vaše křivky a dodá postavě ten správný tvar.

Vyhněte se také prošívaným bundám, které na sobě mají vodorovné proužky – ty postavu rozšiřují a nevypadalo by to pěkně.

zimní móda pro plnoštíhlé

Větší bříško můžete schovat pod již zmíněnou šálu. Pořiďte si obří teplou šálu, která bude praktická a zahřeje vás, a zároveň si ji jen přehodíte přes krk nebo přes ruce a oživí váš outfit, případně zakryje nějaké ty nedostatky.

Jaké zvolit boty

zimní móda pro plnoštíhlé

Je obecně známý fakt, že podpatky prodlužují nohy. Využijte toho! Nemusíte v zimě chodit doslova na jehlách. Raději sáhněte po pohodlném tlustém podpatku, v kterém vydržíte bez problému po celý den. Navíc zvýšená podrážka zajistí, že na vás nepůjde od země zima – to je tedy i praktické.

Zdroj fotografií: makingitbig.com, http://www.torrid.com/, http://www.athickgirlscloset.com/, https://girlwithcurves.com/

Bude se vám také líbit: