Kombinace smyslnosti, vášně a zároveň elegance. To vše je pin up styl. Je na vás zda chcete být za sexy kočku nebo elegantní lady. Správnou kombinací ze sebe uděláte cokoliv. I roztomilou holku. Pin up vychází ze stylu retro a hodí se hlavně pro ženy, které mají sebevědomí to nosit. Tento styl totiž není pro každého a ne každému se líbí.

pin up styl

Kde se pin up styl objevil?

Dívka přišpendlená na nástěnce, to je doslovný překlad slova pin up girl. Nejednalo se tudíž jen o styl oblékání, ale hlavně o dívky, které se sexy a hlavně spoře oděné fotily do časopisů, na reklamy, pro potěchu mužů. Nejednalo se o příliš inteligentní osoby, ale zato byly sebevědomé a sexy. Ani kilogram navíc je netrápil, pokud ho uměly dobře nosit. Ze začátku se jednalo o neznámé ženy a až později se začaly rodit slavné hvězdy pin up, mezi které beze sporu patřila Marilyn Monroe. K dnešním představitelkám patří hlavně Dita von Teese, ex manželka M. Mansona.

retro pin up styl

Velkým boomem pin up girls bylo období druhé světové války, kdy se vojákům dováželi časopisy a obrázky pin up dívek, aby je to trošku rozptýlilo. Kresby pin up girl byly také na letounech letců a v nejedněch kasárnách na zdech.

Tady nám kolují jména Betty Grable a Rita Haywort.

Jak z tohoto stylu vytěžit maximum

Chcete se stát novodobou pin up girl? Ne takovou, co bude pózovat v erotických časopisech, ale takovou, která svým šarmem a charismatem okouzlí celé své okolí? Pokud ano, pokračujte dál.

Dobrou zprávou je, že aby z vás mohla být pin up girl, nemusíte být hubená jako Twiggy. Naopak ženské křivky jsou vítané. Pin up girl se vyznačovala kulatými boky, plnými prsy a úzkým pasem. Nikdy nebyly ploché jak prkno bez jakékoliv křivky. A to většině českým i slovenským ženám hraje do karet. Jednoduše řečeno, ženskou postavou jen zaujmete. A tam, kde něco chybělo, to oblečení dodalo, protože bylo vymyšleno opravdu chytře.

Co je základem šatníku pin up girl?

Pin up girl má na výběr mezi spoustou oblečení. Tak jako je spousta účesů a druhů líčení, které můžete vyzkoušet. Nezbytný sexy look dotvoří i vhodně zvolené doplňky.

pin up dívka

Nyní se spolu podíváme na některé kousky, které jsou základem šatníku každé pin upky. Budeme se inspirovat oblékáním z 50. let, které je pro pin upky nejtypičtější. Berme v potaz i pohodlnost a tvar svojí postavy. Základ šatníku tvoří různé sukně a šaty. Šaty vybírejte podle střihu, který zvýrazní vaše boky, prsa a zadek. Máme na výběr mezi šaty s širokou sukní, pod kterou se hodí spodnička, která může decentně vykukovat nebo také minisukně a šaty bez ramínek. Mezi kalhoty zařaďte nějaké upnuté, které zvýrazní vaše nohy. Pokud zvolíte lady look, neuděláte krok vedle s vhodně zvoleným svetříkem, který bude působit nevině a zároveň koketně.  Dále sem patří kraťasy s vysokým pasem a nějakým tričkem odhalujícím bříško. Další variantou je košile zavázaná pod prsy. Mezi boty patří balerínky, boty na klínku nebo rockabilly, což jsou boty na vysokém podpatku.

piu up girl

Nezbytnosti, které by v šatníku neměly chybět

A nyní si řekneme, které kousky jsou nutností každé pin up slečny.

  • Kolová nabíraná sukně – tu máme v kratší a delší variantě, záleží, zda se chceme chválit i stehny nebo jen od kolen dolů.
  • Swingové šaty – zvýrazní ženské křivky a jsou využitelné na procházky po městě nebo posezení v nějaké hezké kavárničce.
  • Punčochy – správná pin upka by měla mít černé punčochy. A ty by měly být jednolité anebo síťované s dírkami.
  • Spodnička – spodnička se hodí pod šaty nebo sukni. Můžeme ji vyhrnout na horu a dodat svým šatům objem nebo může být níž a trošku vykukovat, to nám dodá správný šmrnc!
  • Spodní prádlo – zapomeňte na staré vytahané podprsenky. V pin up stylu jsou v kurzu krajky, satén, zavazování. K tomu patří odpovídající podvazkový pás a korzet, který vám vykouzlí úžasnou siluetu.
  • Upnuté šaty – upnuté, nebo-li pouzdrové šaty. Donutí vás jít pomalu, a v kombinaci se svetříkem a podpatky? Elegantní outfit je na světě.
  • Šátek do vlasů, pásek – pásek zvýrazní váš pas a šátek ve vlasech vám zajistí, aby vlasy nepadaly do očí, ulehčí vám výběr účesu a jako poslední – budete sexy.

účesy pro pin up

  • Svetřík, kardigan – nebude vám zima, což splní funkci účelnou a dodá také na roztomilosti.
  • Boty na podpatku, balerínky – pokud se necítíte jistě na podpatcích dobrou variantou jsou balerínky. Jinak lodičky stačí v černé a rudé barvě.

lodičky v pin up stylu

V pin up stylu vévodí červená, černá a modrá námořnická barva. Spoustu pin up girls bylo oblíbených u námořníků.

Zdroje fotografií: pixabay.com, pinterest.com