Nezáleží na tem, jestli se chystáte na koupalisko, jezero nebo k moři, vaše plavky by vám měli sedět. Ale jaké plavky podle typu postavy zvolit? O tom si povíme v tomto článku.

Plavky podle typu postavy

Důležité je zjištění, jakou postavu máte. Podívejte se do zrcadla nebo si nechte poradit od kamarádky (partner by byl pravděpodobně zaujatý, proto ho raději z toho vynechejte). Kritický pohled je dobrý, ale nezapomínejte i na svou skutečnou krásu. Vyzvedněte své přednosti a zamaskujte nedokonalosti.

Plavky – Postava s velkými prsy

Pokud máte velké prsa, poohlédněte se po dvoudílných plavkách. Vrchní díl by měl mít širší ramínka, aby se nezařezávali do kůže, a košíky s kosticemi s rovně šitým spojením mezi nimi. Dobrou volbou jsou i ramínka na vázání.

Plavky – Postava s malými prsy

Malá prsa nejsou nevýhodou. Optický nepoměr mezi nimi a boky můžete eliminovat výběrem vrchního dílu plavek, který obsahuje například volánky, krajku, nebo má vrchní část nařasenou. Pohrát se můžete i se spodkem – zkuste kalhotky s vyšším pasem. Vhodné jsou světlé barvy na vrchním dílu a tmavé na spodním.

Modelka Flavia Lucini

Brazilská Modelka Flavia Lucini

Plavky Michael Kors

Plavky pro ženy s malými prsy. © Michael Kors

Plavky – Postava tvaru hrušky

Jestli máte širší boky, nevybírejte si příliš krojený tvar spodního dílu plavek. Vaší snahou by mělo být zakrytí boků a zvýraznění horní části trupu. Dosáhnete to například jednodílnými plavkami se vzorem V nahoře, případně s ramínky, které drží plavky v oblasti mezi prsy.

Plavky pro postavu tvaru hrušky

Plavky pro postavu tvaru hrušky. Zdroj: www.oprah.com; © Andrew Eccles

Plavky – Postava se širšími křivkami

Ženy s mohutnější postavou moletky či větším bříškem by měli volit jednodílné plavky. Zkuste zvýraznit horní část těla – prsa, ramena, krk. Co se vzoru týče, jistě budete souhlasit s tím, že jsou lepší plavky s verikálnymi pruhy jako s horizontálními, protože zeštíhlují. Barvy by měly být v tmavších odstínech, dobrá je černá, tmavomodrá, zelená, ale i tmavě fialová.

Plavky – Vyvážená postava

Na závěr jsme si nechali vyváženou postavu s ideálními mírami, s přibližně stejnou šířkou ramen i boků. Pokud máte takový typ postavy, výběrem vhodného typu plavek se zabývat nemusíte a můžete zvolit cokoli. No ve skutečnosti ji jen málokdo takovou má, proto se musí poohlédnout po správném typu plavek podle své postavy.

Candice Swanepoel – © Victoria’s Secret

Sexy bikini FatalWoman

Plavky pro dokonalou postavu. Zdroj: www.fatalwoman.com