Bílá halenka je jednoduchý kousek dámského oblečení. To má své výhody i nevýhody. Může se hodit k téměř čemukoliv, ale zároveň je příliš designově jednoduchá, neutrální, a někomu nemusí vyhovovat. I právě pro tuto svou vlastnost jsou bílé halenky častokrát jako hlavní kus oblečení v práci. A v tomto článku vám názorně ukážeme jak se bílá halenka nosí a s čím ji kombinovat ve třech různých outfitech.

1. Bílá halenka a černý spodek

Černým spodkem máme na mysli černé kalhoty, sukni, džíny nebo legíny. Černá se s bílou dobre kombinuje. Dva jednobarevné kousky je ale dobré osvěžit něčím barevnějším. V tomto nám dopomohou výrazné doplňky jako šatky, náhrdelníky, opasky. Dobrá a kvalitní kabelka je také vhodným pomocníkem na zkrášlení celkového outfitu, i když v práci ji nebudete mít stále u sebe.

Prvním příkladem černo-bílého outfitu je Leelee Sobieski. Není to ideální příklad, ale ukázka toho, že tomuto outfitu něco chybí. Co je správně? Leelee dobře zvolila kombinaci bílá halenka/košile/triko s dlouhou sukní černé barvy (i když ne úplně černé). Také zbytek oblečení je v pořádku – kabelka a boty.

bílá halenka černá sukně

Leelee Sobieski a její černo-bílý outfit. © Getty Images, zdroj: www.vogue.com

Abyste si uvědomili, kolik toho dokáže i jeden přidaný kousek, uvádíme dva příklady s malou změnou – stačí si obléci výrazný pásek a outfit je mnohem hezčí. Však posuďte samy:

outfit bílá halenka

Bílo-černé outfity s výrazným páskem. © N/A

Kromě pásku si můžete dát na sebe i výrazné náušnice nebo náhrdelník. Zde je ale třeba připomenout, abyste to nepřeháněli.

2. Bílá halenka s vyhrnutými rukávy a kraťasy

Předešlé outfity měli bílou halenku s krátkým rukávem. Dlouhý rukáv se hodí na chladnější počasí, ale s vyhrnutými rukávy můžete košilu nosit třeba i v létě. Zde jsou čtyři příklady:

  • bílá halenka s vyhrnutými rukávy, černá kožená sukně, kabelka i boty; vše doplněno výraznými náramky
  • bílá halenka a barevná sukně (hořčicová) s výrazným náhrdelníkem
  • bílá košile a džínové kraťasy – další dobrá kombinace, doplněná hodinkami a náramky na rukách i černými brýlemi
  • bílá dámská košile s vyhrnutými rukávy a růžové krátké kalhoty; jako doplňky jsou použity výrazné náramky a menší náhrdelník

bílá halenka košile dámská

© N/A, zdroj: andreacristofolini.blogspot.com

Tyto 4 outfity se velice hodí na léto. A více na volné chvilky, i když za druhý outfit zleva by se v práci nemusela žádná stydět.

3. Bílá halenka se šátkem

Šátek je dobrým doplňkem, se kterým se můžete opravdu vyhrát. Šátky mají různé barvy, vzory, materiály a můžete je barevně kombinovat jak s páskem, tak i s kabelkou nebo botami. Anebo s ničím, šátek tak bude působit jako poutač pohledů vašeho okolí.

bílá halenka šátek

Bílá halenka a šátek, černé kalhoty a kabelka Chanel, zdroj: magmode.wordpress.com

dámská bílá košile tipy outfity

Bílá košile se šátkem a dlouhými úzkými kalhotami jsou dobrou volbou na podzim i na jaro. Zdroj: www.justlia.com.br

Bonus na závěr

Na závěr vám zde přikládáme dalších 6 módních ispirací s bílou halenkou.

bílý top barevný spodek

čím kombinovat bílou halenku

Zdroj obou koláží: expedientedamoda.wordpress.com

Bílá halenka je vděčný módní kousek, který se dobře kombinuje téměř s čímkoliv. Ci už bílá halenka nebo košile, určitě by vám neměla chybět v šatníku.