Módní kousek, který se hodí do společnosti i pro ležérní nošení, a nikdy nezestárne? Tyto vlastnosti v sobě spojují dámské overaly. Mnohým ženám tento kousek v šatníku chybí. Snad se to přečtením tohoto článku změní.

Nejdřív je asi na místě si představit, co to vůbec ten dámský overal je. Jde o spojení kalhot a vrchního dílu oblečení v jeden celek. Nohavice můžou být jak dlouhé, tak i krátké. Výhodou overalu je, že už máte ideálně nakombinovaný kus oblečení, a tak nemusíte vymýšlet, jak barevně a stylově nakombinovat vaše topy a trička se sukněmi a kalhotami z vašeho šatníku. Nevýhodou ale je, že je není pro baculky. Hodí se zejména pro štíhlé a plnoštíhlé dámy. Věkově ale nošení overalu není nikterak omezeno. Tak pojďme na to a ukažme si některé zajímavé outfity z dámských overalů.

Elegantní overal do divadla

Pokud chcete vypadat elegantně třeba do divadla, volte overal klasického střihu s dlouhými nohavicemi. Doplňte páskem a výraznými šperky. Například jako níže, v podobě žlutého outfitu s červenými náušnicemi.

dámské overaly

Zdroj: /www.instagram.com/sparklesandglittersblog


Ležérní overal na volné chvíle

Overal můžete nosit také třeba na nákupy nebo procházky městem. Nebojte se vzít si na sebe tenisky, či jinou sportovní obuv.

dámské overaly

Dámské overal na běžné nošení

V overalu se můžete cítit pohodlně po celý den. Pro běžné nošení doporučujeme volnější střih (hlavně, aby se vám nikde nezařezával). Příkladem může být tento overal v pomněnkové barvě z lehkého vzdušného materiálu.

dámský overal ležérní nošení

Zdroj: www.instagram.com/stefanie_feh

Krátký overal na letní tepla

V teplejším období, a zejména pak v létě, sáhněte raději po krátkém dámském overalu. Zde platí stejné, jako při dlouhé variantě, akorát se nehodí ke všem společenským událostem. Třeba na takový firemní raut ano, ale do divadla už ne. Na to si dávejte pozor, i když očekáváte, že bude teplo.

dámské overaly

Obtažený overal pro štíhlé

Štíhlé dámy si můžou dovolit i víc obtažený overal. Kupříkladu takovýto černý (jiné barvy moc nedoporučujeme) bude hezký s bomber bundou nebo s kožíškem světlé barvy, jako béžová, khaki, některá z pastelových barev, a podobně.

obtažený dámský overal

Zdroj: www.instagram.com/annatimari

Vysoceelegantní outfit na léto

Následující outfit je složen z dlouhého overalu s lodičkami a kloboukem. Nebojte se experimentovat a také zkuste netradiční (anebo alespoň ne běžně nošený) módní kousek zkombinovat s overalem.

dámské overaly elegantní

Zdroj: www.instagram.com/yohanka_

Stylový moderní overal

Na závěr tady máme moderní kousek splňující aktuální módní trendy. Na spodu rozšířené kalhoty, široký pásek, tenisky a elegantní ruksak, to vše v podání turecké blogerky Parmis Amjadi.

stylový dámský overal

Zdroj: www.instagram.com/parmissamjadi