Vítejte u nové série článků zaměřených na módu z ulic – Street style fashion. Více či méně pravidelně se budeme věnovat tomu, jak se oblékají běžní lidé v různých městech světa. Může se tak stát, že tady uvidíte dámu v kožichu ze Švédska vedle kluka v kraťasech se slunečními brýlemi z Austrálie. Pojďme na to a předstvíme vám pár outfitů, které nás oslovili během posledních pár dní.

Stockholm – světlehnědý kabát s bílou halenkou

Kabát světle hnědé barvy kombinovaný s bílou halenkou. Doplňky jsou černá taška a kožené černé boty. Džíny bychom vyměnili za nějaké kalhoty s potiskem.

Cyrielle v hnědém kabátě

Zdroj: http://carolinesmode.com/stockholmstreetstyle/art/284091/cyrielle/

Boston – dámský byznys oděv

Tak i takhle může vypadat dámský byznys oděv, když se spojí s trochou fantazie. Černé šaty bez výstřihu, silonky a sako s květy jsou skvělou kombinací. Můžeme vytknout leda boty.

Boston fashion - byznys oděv

Zdroj: http://www.bostonstreetstyle.com/post/61492178932/self-described-style-business-with-pleasure

Červený kovbojský styl

Ke kovbojskému style neodmyslitelně patří džíny, károvaný vzor, klobouk a kožené kozačky. Tento outfit to splňuje a líbí se nám. Možná bychom vyměnili klobouk za ještě více kovbojský, co říkáte?

Červená buda, jeansy a čižmy

Zdroj: http://www.chictopia.com/photo/show/938762-Bloody+boots-brick-red-drmartens-boots-brick-red-woakao-jacket

Helsinki – pánský outfit s modrým kabátem

Hlavním prvkem oblečení Jere-ho z Helsinek je velký modrý kabát, který jak sám říká, pořídil v second-hand obchodě. Jistě zaujmou taky kalhoty s leopardím potiskem značky Zara. Myslíte, že jsou pánské?

Helsinki fashion - modrý pánský kabát

Zdroj: http://www.hel-looks.com/20131011_01/

Černý kabát a silonky

Kombinace kabátu a silonek s kraťasy není ničím výjimečná, ale celkový outfit s bílou halenkou a narůžovělým svetříkem nás zaujal.

Kabát, džínové kraťasy a silonky

Zdroj: http://sofxckinluxe.com/post/64131795865/kendaatlarge-mercredie-si-toi-aussi-tu-nas

Kožený street style à la rebelka

Tmavovláska v kabátě z černé kůže značky H&M, koženými botami a kabelkou, to je pojetí rebelského stylu jako jednoho z trendů podzim/zima 2013. K tomu bude prakticky pasovat téměř kterékoliv triko a kalhoty, které navozují rošťácký dojem.

Kožená bunda, Maytedoll

Zdroj: http://maytedoll.blogspot.sk/2013/10/ready-for-combat.html

Paříž – jemný růžový outfit

Jako kontrast oproti rebelskému stylu působí tento jemný růžový outfit slečny z Paříže. Prakticky by se dalo říci, že je od hlavy k patě originálně oděta a ješte k tomu všechno dobře ladí.

Zdroj: http://streetpeeper.com/fashion/leaf-greener-christopher-kane

Londýn – manažerský styl v modrohnědé

Na závěr zde máme ukázkový příklad jak může vypadat moderní manažerský styl oblečení – sako, kalhoty a boty v jedné barvě a top (zajímavé triko) a brýle v barvě druhé.

Zdroj: http://blog.witchery.com.au/meet-some-of-fashions-most-familiar-faces-by-fashionsing/