Poradíme vám s výběrem nejvhodnějšího typu líčení pro 7 různých situací. Je totiž jedna věc umět se dobře nalíčit a druhá věc umět své líčení přizpůsobit situaci.

1.  Líčení do práce

Chvíle dřiny a slušnosti si vyžadují decentnost a umírněnost. Skvělou volbou jsou tak přírodní odstíny a jemná rtěnka. Na druhou stranu si ale práce vyžaduje i jistou formálnost a dokonalost, kterou je nutno doladit s makeupem. Další faktor, který musíte brát v potaz, je odolnost. Vaše líčení vám musí vydržet až do konce pracovní doby!

Vhodná kosmetika: černá řasenka, pastelová rtěnka, tvářenka, tužka na obočí, béžové stíny

Do práce nevolte: odvážné barvy, módní výstřelky, pleť zcela bez líčení, experimenty

líčení do práce

Do práce se naličte tak, aby z vás úspěch jenom sršel. © pixabay

2. Festivalové líčení

Na akcích, kde se schází stovky lidí, to jen láká přijít s něčím originálním a začít se trochu prezentovat. Před každým festivalem, nebo jinou podobnou jízdou velkých rozměrů, si proto projeďte všechny aktuální trendy v líčení a nenechte se zahambit! Mezi pár aktuálních patří například metalicky vyčesané obočí, křiklavě oranžové stíny na spodních víčkách a nebo netypické barvy rtěnek. Pleť se nechává přirozená. Pozor si ale dejte na kreativitu. Ačkoli na festivalech má vstup povolen opravdu každý výstřelek, nepoddejte se tomu až příliš, ať si neuděláte ostudu.

Vhodná kosmetika: černá rtěnka, třpytkové stíny,  nalepovací třpytky, žlutá oční linka, třpytivý pudr

Na festival nevolte: to, co byste zvolili do práce

festivalové líčení léto 2019 2020

Tipy na líčení na festival.

3. Líčení na ples

Ples je mnohem formálnější akce, než festival. Je proto nutné tento fakt zohlednit ve svém líčení. Každý si touží na plese připadat jemně a něžně, jako princezna, baletka nebo víla. Jemné nenucené a přitom formální líčení v podobě světlých narůžovělých odstínů v kombinaci s černými nebo bílými šaty bude to pravé.

Vhodná kosmetika: světlá tvářenka, růžové nebo šedé stíny, černá řasenka, černá tužka, jemná rtěnka ale může být i výraznější, lak na obočí, světlý pudr

obočí na ples úprava

Na vzhledu na plese si dejte záležet. Ať působíte uhlazeně a elegantně.

4. Líčení na rande

Z líčení na rande mají snad všichni ze všeho nejvíce strach, zejména z toho prvního. Když už nás přece pozve někdo, kdo za to stojí, nesmíme si to pokazit špatně dotaženou linkou nebo rtěnkou na zubech. Rada nadevše proto zní: Dejte si záležet. Rande bývá z pravidla večer a na večerní líčení jsou ideální tmavší odstíny. Pleť se může nechat více lesklá, za to se však můžou zdůraznit oči a rty, které musí zaujmout. Většího dojmu očí docílíte například tím, že před černou tužku namalujete ještě čáru bílou tužkou

Vhodná kosmetika: červená rtěnka (přitažlivé rty jsou velmi podstatné), hnědé stíny, bílá a černá tužka,

Čemu se na rande vyvarovat: odvážným barvám, zastaralým formálnostem

líčení na rande

Buďte hlavně sama sebou a myslete na to, že ten pravý nebude nějaké líčení ani hodnotit. © pixabay

5. Divadlo – jaké líčení tam?

Není divadlo, jako divadlo, a tak si do některého divada můžeme dovolit jít nalíčení trochu méně formálně, než do jiného. Každopádně z formálního líčení by se mělo v divadle vždy vycházet. Do divadla volte nenucené kombinace podtržené trochou lesku nebo třpytu.

Vhodná kosmetika: stupňované stínylesk na rty, tmavší řasenka

líčení do divadla

Dobře zvolené líčení podtržené vhodným outfitem dokáže dokonce zlepšit i požitek z divadla. © pixabay

6. Výstup na veřejnosti a líčení

Při výstupu na veřejnosti je důležité obléci se vždy o stupínek lépe než obecenstvo. Mnoho lidí, kteří na veřejnosti často nevystupují, si myslí, že se jich tato situace vůbec netýká. Velmi snadno se však taková chvíle může ale najednou přihnat i v běžném životě. Co třeba firemní konference, pohovor, doučování? Vždy je potřeba myslet na svůj vzhled a odhadnout vhodné líčení. Snažte se být trendy, dokonalé a slušné. Svůj look nepřeplácejte a příliš nepřehánějte. Výraznější líčení sklízí úspěch, ale odvádí pozornost od toho, co říkáte.

Vhodná kosmetika: makeup, pudr, korektor, tvářenka, méněnápadné stíny, tužka, řasenka, výraznější rtěnka.

Čemu se na veřejnosti vyvarovat: výrazným kouskům, neformálnímu líčení

líčení veřejné vystoupení

Na veřejnosti musíte vypadat trochu lépe, než ostatní. © Profimedia.cz

7. Univerzální líčení

Univerzální líčení do každé příležitosti podle někoho možná ni neexistuje. Není to ale pravda. Dobrý základ – podklad, tužka, řasenka, stíny, tvářenka, rtěnka vše sladěné v decentních odstínech nikdy nemůžete pokazit. Co třeba vínová rtěnka, a šedé stíny v kombinaci s černým oblečením? Taková kombinace se přece hodí všude! A proto když nevíte, jednoduše vsaďte na jednoduchost.

univerzální líčení Dakota Johnson

Univerzální líčení v podání herečky Dakoty Johnson.