Jistota, která nikdy nevyjde z módy, je červená rtěnka. Červená rtěnka dokáže dokonale doladit váš vzhled a podtrhnout vaši krásu. Mimo to skvěle ozvláštní i populární nahé líčení. Rudá rtěnka je v módě, jen nevypadat jako klaun. Vyberte si odstín, který vám sedne a slaďte ho správně se zbytkem líčení.

Červená rtěnka.

Červená rtěnka – který odstín si vybrat? © Vivian Farinazzo. Zdroj: www.flickr.com

Výběr rtěnky podle barvy vlasů

Základní je pochopitelně výběr rtěnky podle barvy vlasů a odstínu pleti. Pro blondýnky se červený odstín stal neodmyslitelným díky Marylin Monroe. Obecně lze říci, že přirozené blondýnky by si měli vybírat mezi tlumenými odstíny červené s růžovými tóny. Samozřejmě záleží i na tónu blond vlasů. Například platinové blondýnky si mohou dovolit klasické syté odstíny červené s nádechem barvy lesních plodů. Cihlové a oranžové odstíny by naopak mohly působit lacině.

Brunety mají ve volbě červené rtěnky větší volnost a nemusí se obávat, že by působily lacině. Ženám s tmavě hnědými vlasy jsou doporučovány odstíny švestkové a fuchsiové barvy, nikoli ale ženám s měděnými odlesky vlasů. Brunetky si na rozdíl od blondýnek mohou dovolit oranžové odstíny, ač to někdy působí provokativně.

Bruneta - rtěnka.

Brunety mají jednodušší výběr než blondýnky, sluší jim totiž skoro všechny odstíny. © Megan Tedrow. Zdroj: www.flickr.com

Rusovlásky mají v případě rtěnek velmi snadnou volbu – krvavě červenou barvou ani tmavými nebo cihlovými nic nezkazí.

Červená rtěnka podle odstínu pleti

Každá žena se světlou pletí má vyhráno, jelikož jí bude maximálně slušet klasický rudý odstín. Olivová pleť, kterou mají zejména rusovlásky, krásně ladí s oranžovými tóny. Exotickým ženám s tmavou pletí sednou švestkové tóny. Obecně by se dalo říci, že například k chladným tónům pleti se hodí chladné odstíny červené.

Blondýna - červená rtěnka.

Trefit správnou barvu rtěnky, která jde k pleti a zvolit vhodné líčení nemusí být snadné. © Jerine Lay. Zdroj: www.flickr.com

Jak červenou nosit?

U červených odstínů je více vidět rozpití rtěnky, proto nezapomeňte určitě použít konturovací tužku. Další zásadou dokonalého vzhledu s červenou rtěnkou je perfektně upravené obočí, které by rozhodně nemělo být příliš úzké. Není vhodné příliš zvýrazňovat oči, ideální je tedy tlumenější líčení. Volíte-li raději oční linky, měly by být spíš tenčí.

Rudá rtěnka by měla být rovněž vhodně kombinována s barvou nehtů. Pokud jste tudíž zvolila červený lak na nehty, měl by korespondovat s odstínem rtěnky.

Pro denní nošení zvolte tlumenější tóny, ty výraznější nechte na večer.