Mnoho žen i mužů podceňuje každodenní čištění pleti a následně se trápí s nejrůznějšími potížemi počínaje černými tečkami a nepříjemnými pupínky konče. Pro rychlou a snadnou péči se na našem trhu objevilo řešení v podobě elektrických kartáčků na čištění pleti, které údajně poskytují efektivní hloubkové čištění.

Elektrický kartáček na obličej

Elektrický kartáček na obličej je cestou k dokonalé pleti. © Carrie A. Zdroj: www.flickr.com

Elektrický kartáček na obličej – o co jde?

Tento původně americký dermatologický výrobek u nás není ještě příliš používaný. Oproti obyčejnému kartáčku na pleť za pár korun jde přeci jen o finančně náročnější produkt (někdy až v řádech několika tisíc). Díky stále se zdokonalujícím technologiím ale začíná elektrický kartáček na obličej hrát v čištění pleti stále větší roli.

Základem kartáčku jsou hlavice s velmi jemnými štětinkami, které za pomoci technologie vysokofrekvenčních sonických vibrací pomáhají čistit póry, odstraňují odumřelou pokožku, dodávají pleti zářivě svěží vzhled a zároveň přispívají k jejímu prokrvení.

Klady a zápory

Nejnovější produkty tohoto typu jsou navrženy tak, aby odpovídaly také požadavkům citlivé pleti a měly by tudíž vyhovovat všem ženám i mužům. Oproti klasickému ručnímu čištění jsou elektrické kartáčky také mnohem účinnější. Proto se asi jediným záporem jeví cena, která na druhou stranu podle většiny internetových recenzí odpovídá skutečné kvalitě. Důležité je také připravit se na fakt, že je potřeba hlavice kartáčků dokupovat a měnit pravidelně po několika měsících.

Jak kartáček na obličej používat?

Další výhodou těchto kartáčků je jednoduché a rychlé použití. Celý proces čištění pleti dle návodu trvá pouhou minutu. Stačí jen na obličej nebo na štětinky nanést oblíbený čistící produkt (u některých výrobků bývá čistící gel nebo krém součástí balení) a můžete čistit (není nutné nijak tlačit). Některé kartáčky mají zabudovaný časovač, který pomáhá regulovat dobu čištění jednotlivých zón pokožky (levá tvář, pravá tvář a čelo). Na čištění každé zóny by tak mělo stačit zhruba půl minuty. Následně je třeba smýt z pokožky zbytky čistícího přípravku, opláchnout štětinky teplou vodou a je hotovo. Ti, kteří jsou zvyklí čistit pleť ve sprše, ocení vodotěsnost kartáčků, která by měla být samozřejmostí i u těch nejlevnějších typů. Pak už jen stačí nanést oblíbený krém a užívat si o poznání zdravější pleti.