Máte problém s akné? Nevíte si dát rady? Úplně odstranit se nedá, ale je tu víc možností jak akné omezit a dodat vaší pleti lepší vzhled.

Pleť hydratujte

Pleť vyžaduje dostatek vody. Nezáleží na tom, jestli je suchá nebo mastná, potřebujete pít dostatek vody. Ta se podepisuje na tom, jak se bude pokožka pročišťovat, dodá pružnost a dovede vitamíny a další prospěšné látky. Proto vaši pleť dostatečně zavlažujte a to celodenně. Navíc můžete použít hydratační krém.

Jak na akné? Pomoc s akné

© Saluda Programa de Salud, zdroj: www.flickr.com

Pozor na vytláčení

Naší přirozenou pohnutkou, když vidíme vyrážku, je vytlačit ji. Akné byste si však neměli přehnaně tlačit, protože právě vyšší tlak vašich prstů může zhorší stav už i tak bolavé vyrážky. Zarudlé pupínky zvyšují zánět pod kůží, s bílou hlavičkou však můžete opatrně vytlačit. Nezapomeňte na dezinfekci rukou nebo použití speciálních vatových tamponů na vytlačování.

Jak tedy na akné?

Čistení pleti pomáha vymývaní povrchové mastnoty. Důležité je používání kvalitního mýdla a ručníku na obličej. Kvalitní mýdlo může mít přírodní látky, které jsou šetrnější k vaší pokožce. Pramenitá voda je také skvělou metodou pro čistění. Není však dostupná všem, proto jestli máte takovou možnost, neváhejte a myjte si tváře v kvalitní vodě. Ta z kohoutku obsahuje chlor, který je agresivní.

Na pokožku, kterou se předtím dostatečně dobře umyli, můžete nanést vhodnou kosmetiku. Dobrým řešením je krém s účinnými látkami proti ucpávání pórů pleti a akné. Z běžně dostupných spomeňme vody s obsahem zinku, čajovníkového oleje či kyseliny mléčné. Při výbětu se poraďte nejlépe s kožním lékařem, protože vám nemusí vše, co najdete v drogerii, pasovat.

Bude se vám také líbit: