Vaše opálená pleť po létě pomalu bledne a vy si lámete hlavu nad tím, jak dodat svému vzhledu novou podzimní jiskru? Podzimní trendy se netýkají pouze oblečení, ale i líčení. Inspirujte se k experimentování se svým vzhledem.

Trendy líčení podzim zima 2014 2015

Trendy líčení sezóny podzim/zima 2014/2015. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Nude – trendy líčení nejen na podzim a zimu

Hitem posledních měsíců je nahé líčení. Toto minimalistické pojetí podtrhuje ženské půvaby a působí naprosto přirozeně. Báječně se tak hodí pro každý den a ke každému outfitu. Pokud jste ovšem měly za to, že vám k vytvoření takového vzhledu postačí minimum líčidel, pak vás musím zklamat. Základem nahého líčení je dokonalá pleť. Proto je třeba investovat do kvalitního make-upu, který by měl být lehký, aby nevytvářel efekt masky a samozřejmě by měl plně vyhovovat potřebám vaší pleti. Nezapomeňte ani na tvářenku!

Inspirujte se slavnými návrháři. Nude líčení jsme mohli zahlédnout na módních molech například v kolekcích Dolce&Gabbana, Michaela Korse či Very Wang.

Nahé líčení podzim zima 2014 2015

Nude, neboli nahé líčení. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Líčení á la Twiggy

Inspirace 60. let je rovněž letos velmi citelná i v líčení. Skutečně módní jsou dlouhé husté řasy – a to nejen ty vrchní – právě po vzoru slavné modelky Twiggy. Milovnice retro stylu kromě výrazné práce řasenky jistě potěší i trendy silné oční linky. Zkuste tuto změnu! Dlouhé řasy jako panenka nebo sexy kočičí oči vám dodají šmrnc. Vhodné je používání voděodolných řasenek a líčidel s vysokým obsahem černých pigmentů. Za zkoušku stojí také umělé řasy.

Mezi návrháře, kteří letos na svých přehlídkách ujížděli na retro stylu, patří například Jean Paul Gaultier, Gucci a Prada.

Výrazné řasy líčení podzim zima 2014 2015

Výrazné řasy podle Twiggy. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Oční linky makeup 2015 2014

Ultramoderní oční linky. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Pohrajte si s barvami

Letošní mrazivé období je ve světě módy obdobím plným barev. Hitem módních přehlídek se staly oční linky výrazných barev, například červené, modré nebo zelené, jimiž se pyšnili Dior i Chanel. Kromě linek jsou maximálně módní i stíny nejrůznějších barev. Trendy se pohybují od pastelových barev, jakými jsou růžová, lila a žlutá, přes tóny etnické módy, až po ombré líčení. Dalším tipem na trendy líčení očí mohou být metalové odlesky. Experimentujte s barvami stínů, získáte tak nevšední vzhled.

Růžové stíny podzim zima 2014 2015

Něžné růžové oční stíny. © Stylebistro. Zdroj: www.fashoinisers.com

Ombré líčení zima 2015

Nový hit – ombré líčení. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Metalické líčení podzim 2014

Oslnivé metalické odlesky. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com