Nejenom v italském Miláně se každoročně schází ikony módy a krásy. Není divu, že si právě Itálie vydobyla slávu v módním poli. Italové to s oblékáním zkrátka umí. Charakteristikou jejich stylu je většinou upravenost a nenucená elegance. Pokud toužíte nahlédnout trochu hlouběji do jejich šatníků a zakusit také trochu té stylovosti z Itálie, je tento článek právě pro vás.

Obecně se říká, že Italové se za oblečení nikdy nebojí utrácet a to i na úkor jiných věcí. Vždy si na prvním místě potrpí na svém vzhledu a všechno ostatní jde stranou (Teda někdy je to ještě auto). Taky si na nákup oblečení vždy vyhrazují dost času.

Co všechno skrývá šatník Italů?

Italský šatník je taková jedna velká schránka pokladů. Italky si vždy shromažďují spoustu kousků, aby jejich outfit vždy pravidelně obměňovaly a naprosto zapadal do každé příležitosti. 

oblékání jako italka

Krátký vršek a vysoké džíny jsou v Itálii vždy in. © Koralline

Samozřejmostí jsou drahé značkové kousky, které zkrátka zaručují dobrý výsledek. Na druhou stranu občas zajít do second-handu pro něco originálního nebo do běžného obchodu pro stálý trend také není od věci.

Italka móda elegance

Ne vyzývavá, ale přesto svůdná, přesně taková je Italka. © Koraline

Dalším znakem Italů je také to, že se nebojí výrazných kousků a výrazných barev. Třeba červená je pro ně naprosto neodmyslitelná.

jak se oblékají italové

Odvážně červená! S trochou odvážnosti vám to hned bude slušet! ©Koralline

Další úžasnou vlastností italského oblečení ale v drtivé většině je jeho nadčasovost.

Kam se vydat za módou do Itálie?

Již zmiňované Miláno teď relativně soutěží s Florencií, která je módou rovněž posedlá.  Zde je také velmi silně rozvinut textilní průmysl, což samozřejmě nikoho nepřekvapí. Textilní průmysl má v módních oblastech Itálie dlouhou tradici. A odtud také pochází mnohé nové poznatky o zpracování textilu. Není proto divu, že se Italové oblékají tak, jak se oblékají.

Nicméně Miláno nad Florencií přece jenom stále převahu má. Zde se každoročně konají snad nejslavnější týdny módy – Fashion weeks, kde se předvádějí největší ikony světové módy. 

italské týdny módy miláno

Chcete zažít to největší módní šílenství na světě? Zajeďte si na fashion week do Milána. © Arper´s Bazaar Staff

Florencie a Miláno ale samosebou nejsou jediná italská města žijící módou. Další z nich jsou například Benátky, Neapol, Terst a samozřejmě hlavní město Řím.

Co si Italky chystají na jaro?

Pro jaro 2018 si každá značka dovolila připravit něco trochu jiného. Například Deha uvádí kolekci v poněkud květinovaných vzorech. Italská značka Liu Jo zase oslavuje jaro s džínovinou. Naproti tomu Alberta Ferretti novou kolekci připravila v lesklých odstínech a rozevlátých látkách.

italská móda rady tipy triky

Je libo trochu květů? © Deha

květované kalhoty móda itálie

Květiny jsou všude. I na kalhotech. © Deha

džínový outfit miláno řím

Kdo nenosí džínovinu, nežije. © Liu Jo

Tak neváhejte a vrhněte se do brouzdání eshopy s italskou módou, nebo si zaleťte do Itálie osobně!