Letní festivalová sezóna je v plném proudu a s touhou po hudebních zážitcích vyvstává také otázka: Co si vzít na sebe? Nikdy není tak docela jisté, jak se vydaří počasí, a navíc každý chce v záři hudebních hvězd dobře vypadat. Jenže přece si s sebou nemůžeme zabalit celý šatník. Hlavu vzhůru. Ukažte, že jste nejen praktické, ale že máte zároveň styl.

Letní festivaly

Co si určitě vzít na letní festivaly? Odvažte se a ukažte styl! © Mauricio Calero. Zdroj: www.fashionmagazine.com

Praktické holinky na letní festivaly nesmí chybět

Holinky patří mezi festivalové stálice. I v případě dešťů si tak můžete vychutnat svou oblíbenou muziku a vaše nohy přitom budou pěkně v suchu a pohodlí, ochráněné před blátem. Že holinky působí příliš robustně nebo buransky? Ani nápad, i holinky lze navíc kombinovat s elegantnějšími prvky jako je například sako či romantická halenka.

Holinky

Holinky vkusně a elegantně. © Getty. Zdroj: www.vogue.co.uk

Nebojte se být bohémská

Hippie trend květů ve vlasech se na hudební letní festivaly dokonale hodí. Kromě věnečků a květinových ozdob do vlasů vypadají skvěle, žensky a uvolněně také tuniky s nejrůznějšími barevnými vzory. Ležérní tunika je vzdušná, pohodlná, výborně vypadá ke kraťasům a někdy ji lze využít i jako minišatičky. Velmi barevný a trochu praštěný outfit dostane do té správné hudební nálady vás i všechny okolo.

Čelenka s květy

Květy do vlasů jako dokonalý doplněk. © Topshop.com. Zdroj: www.vogue.co.uk

Barevné tuniky

Barevné tuniky nejrůznějších vzorů jsou tak pohodlné a tak trendy. © Mauricio Calero. Zdroj: www.fashionmagazine.com

Schovejte se před ostrým sluncem

Klasickou festivalovou a stylovou ochranou před sluncem je klobouk, který bývá zpravidla k dostání i ve stáncích při konání festivalu. Nemusíte se proto trmácet se svým vlastním kloboukem z domova a ještě získáte pěkný suvenýr.

Sluneční brýle a klobouky

Sluneční brýle a stylové klobouky dokáží víc než jen skrýt před sluncem. © Mauricio Calero. Zdroj: www.fashionmagazine.com

Další nezbytností jsou samozřejmě sluneční brýle, které nejen ochrání vaše oči před ostrým sluncem, ale navíc dokáží zakrýt nedostatky způsobené probdělou nocí.

Nezapomeňte na zkrášlování

Na festivalech je obzvlášť náročné vypadat upraveně. Mnohdy není čas ani možnost mýt si vlasy, tudíž jistě přijde ke slovu suchý šampon. Žádné zdlouhavé úpravy zpravidla nepřicházejí v úvahu, tudíž je nejsnadnějším řešením nechat vlasy divoce zvlněné nebo je stáhnout do praktického a trendy drdolu.

Rudá rtěnka

Výrazně rudá rtěnka by vám na festivalu neměla chybět. © Chanel.com. Zdroj: www.vogue.co.uk

Jak samotné oblečení, tak i líčení samozřejmě závisí na vašem stylu i třeba na preferovaném hudebním žánru. Nejpraktičtější je ovšem jednoduché líčení, u kterého máte jistotu, že se vám v plném proudu zábavy nebude rozmazávat po obličeji. Jistě využijete voděodolnou řasenku a nezapomeňte také na velký hit – rudou rtěnku.