Rozhodli ste sa, že si kúpite hodinky, pretože vás už nebaví stále vyťahovať mobil? Skúsili ste „len tak“ pozrieť ponuku hodiniek nejakého e-shopu a teraz neviete ako vybrať? Spísali sme tri jednoduché rady, ktoré vám pri výbere hodiniek pomôžu zorientovať sa v ponuke rôznych druhov a jednoduchšie si tak vyberiete tie pravé pre vás.

Digitálne alebo ručičkové?

Základná otázka, ktorú si musíte položiť ešte pred samotným výberom hodiniek. Pokiaľ si chcete kúpiť drahšie hodinky, s ktorými chcete počítať niekoľko nasledujúcich rokov, je dobré sa chvíľu pri tejto otázke pozastaviť.

Ručičkové hodinky sú osvedčená klasika. Môžete ich nosiť takmer všade, od práce až po rôzne spoločenské udalosti. Digitálne oproti tomu pôsobia moderne a výrazne. Ich kombinácia s elegantným oblečením, napr. do práce, príjemne osvieži outfit a hodinky sa môžu stať doplnkom, ktorý upúta pozornosť. S vhodnou kombináciou elegantných digitálnych hodiniek tak budete pôsobiť mlado a odvážne.

Dámske hodinky Guess

Dámske hodinky Guess, zdroj: www.fashionandmusic.ch

Aký remienok?

Remienok je druhá najdôležitejšia vec na hodinkách (po samotnom ciferníku). Preto výber remienka hneď na začiatku výberu hodiniek dokáže ušetriť pár hodín pri kúpe. Aké sú pre a proti jednotlivých druhov remienkov?

Kožený je ľahko prispôsobiteľný ruke, môžete ho kombinovať s elegantnými aj športovo-elegantnými oufitmi. Dá sa nosiť každý deň, na mnoho príležitostí. Jeho nevýhodou je však to, že sa môže pomerne rýchlo opotrebovať (napr. koža pri častých zmenách teplôt môže popraskať), hodinky s koženým remienkom nie sú vhodné na šport a môže sa pod nimi potiť ruka.

Oceľový / nerezový je oveľa trvanlivejší ako kožený a len tak ľahko sa neopotrebuje. Taktiež sa pod ním nepotí ruka a nevadí, keď zmokne. Avšak, neprispôsobí sa tvaru ruky a chladí pokožku. Hodinky s týmto druhom remienka sú štýlové, moderné a zároveň elegantné. Taktiež sa dajú nosiť na viacero príležitostí, ako do práce, tak aj do divadla.

Plastový/silikónový remienok sa využíva najmä pri športových hodinkách. Je odolný voči vode a ľahko sa čistí. Hodinky s plastovými alebo silikónovými remienkami sú pomerne lacné a pôsobia mlado. Nie sú však vhodné na spoločenské udalosti, nakoľko sa nehodia k spoločenským šatám.

Textilný remienok je veľmi príjemný na nosenie, nepotí sa pod ním ruka a pôsobí „módne“. Hodinky s textilnými remienkami sú taktiež pomerne lacné a dajú sa zaujímavo kombinovať s rôznymi outfitmi. Podobne ako tie so silikónovým remienkom sa však nehodia k elegantným outfitom, takže s nimi pravdepodobne nepôjdete do opery.

Aký ste typ človeka?

Na koniec asi tá najdôležitejšia otázka. Ak ste outdoorový typ človeka a hľadáte hodinky, ktoré by vám dobre slúžili v práci, aj na potulkách prírodou, pravdepodobne nechcete elegantné dámske hodinky. Naopak, ak preferujete elegantný štýl obliekania, pravdepodobne si nevyberiete silikónové hodinky. Tu ale platí, že záleží len na tom, čo sa vám páči, teda aký dizajn hodiniek vás nakoniec osloví.

Treba teda myslieť aj na to, kam budete hodinky primárne nosiť. Do práce, na spoločneské udalosti alebo chcete hodinky na šport?

Tieto tri tipy vám určite pomôžu pri výbere hodiniek na začiatku, teda ešte predtým, ako si prezriete ponuku e-shopov alebo navštívite kamennú predajňu náramkových hodiniek. Ďalej je to však už len na vás a vašich preferenciách. Každá značka má svoje výhody a nevýhody a záleží len na vás, ktorá vás osloví, či už lepšími hodinkami alebo marketingom :).