Při výběru diamatnových šperků bychom měli dbát na jejich kvalitu. Přece jen se jedná o velmi značnou investici, která se však v tomto případě skutečně vyplatí. Pokud chcete obdarovat přítelkyni, kamarádku, maminku či kolegyni v práci, sáhněte po diamantovém prstenu, který potěší každou ženu.

Diamatnové šperky podtrhnou krásu každé ženy, jen je třeba dobře zvolit šperk a vybrat kvalitně odvedenou práci, za niž si zaplatíte.

Podle čeho se pozná kvalita diamatových šperků?

Například diamantové prsteny se poznají podle jakosti a velikosti kamene. Jsou určovány podle čtyř faktorů, které se označují 4C, podle počátečních písmen z angličtiny. Cenu diamantových prstenů, ovšem také diamantových náušnic a dalších šperků, ovlivňuje i zpracování, symetrie a typ certifikátu. Takový certifikát je velmi důležitý, je to něco jako rodný list, který vydávají gemologické laboratoře.

diamantové šperky jak poznat kvalitu

Radost v každém odlesku

Pokud plánujete obdarovat kamarádku nebo přítelkyni krásným diamantovým prstenem, je to snadné. Při výběru můžete sáhnout po jakémkoliv prstenu v její velikosti. Pokud však má nějakou oblíbenou barvu, zkuste vybrat diamant v její barvě. Uvidíte, že bude velmi nadšená.

U diamantových náušnic je to trošku složitější. Je třeba se trefit do takového tvaru, který bude obdarované sedět k obličeji. Pro ženy s kulatým, či oválným obličejem jsou vhodné diamantové náušnice podlouhlého tvaru. Pěkné jsou ve tvaru kapky. Ženy s štíhlým obličejem to mají velmi snadné. Sedí k nim každý tvar i velikost kamene. Mohou si tak vybrat z nepřeberného množství diamantových náušnic, které jsou k dostání v obchodech.

Ať už zvolíte jakýkoliv diamantový šperk, pamatujte si, že to nebude určitě levná záležitost, radost z něj však bude mnohonásobně vyšší, než cena, za kterou jej pořídíte.