Náramkové hodinky jsou vynálezem, který tento rok slaví 115 let od svého vzniku. Postupem času se z nich stal nejen užitečný nástroj na určování času, ale i módní doplněk. A jak už to tak bývá, módních doplňků není nikdy dost. Není tomu jinak ani v případě náramkových hodinek. Proto vzniklo velké množství výrobců a značek. Jednou z nich, o které bude tento článek, se jmenuje Olivia Burton.

Jak to vše začalo…

Olivia Burton je britská značka hodinek, šperků a dalších módních doplňků. Založily ji Jemma a Lesa, dvě bývalé nákupčí z Topshopu a Asosu, které se poprvé potkaly již během studií na London College of Fashion. Nápad vznikl z nedostatku modelů hodinek, které by chtěly na ruce hrdě nosit, zároveň chtěly začít podnikat a být strůjkyně svých osudů. Pro název nechodily daleko. Inspirací se stala Lesina prateta, která byla plná elánu a energie do vysokého věku, podobně jako hodinky značky Olivia Burton.

olivia burton značka hodinek

Zakladatelky značky Olivia Burton, Jemma a Lesa. Zdroj: oliviaburton.com

První kolekce značky Olivia Burton

První kolekce vznikla v září 2012. Od té doby pravidelně vznikají nové a nové designy hodinek a šperků, které se rodí v jejich útulném návrhářském studiu ve východním Londýně. Mezi hlavní motivy patří příroda, vzory a ornamenty, vintage styl. Barvy jsou decentní, vhodně se doplňující, které dokáží oslovit romantické duše, ale i dobrodružné povahy. Jemma a Lesa si rovněž potrpí na kvalitu materiálů. Řemínky bývají z kvalitní chirurgické oceli, většinou pozlacené, nebo stříbrné, rovněž i z pravé kůže. Svůj vzor a design si najde každá žena.

Hodinky Olivia Burton je možné koupit třeba v internetovém obchodě s designovými hodinkami 24time.cz. A jaké modely jsou k dostání? Podívejte se s námi na pár inspirativních kousků.

INSPIRACE pro vás: hodinky Olivia Burton

Jedním z motivů přírody, použitých v letošní jarní kolekci, je královna mezi opelivým hmyzem – včela, znalci by možná řekli čmelák. V kolekci se tento motiv nachází na mnoha modelech. Nám se líbí tyto tři:

olivia burton dámské hodinky

Dalším kouskem jsou tyto krásné hodinky s květovaným designem. Jejich zajímavostí je nasazovací ornament – můžete si ho měnit (sundávat) dle nálady. Samozřejmostí je kvalitní chirurgická ocel a pravá kůže. Průměr ciferníku je 38 mm.
olivia burton dámské hodinky

Dalším často používaným stylem v kolekci dámských hodinek Olivia Burton je perleťový ciferník. Modely jsou spíš tradiční, decentnější, živým osvěžením je vzor všely na pozici 12 hodin.
dámské hodinky olivia burton

Vintage model dámských hodinek v černo-zlatém provedení se vzorem mašle z provazu. Netradiční design čtvercového ciferníku se zajisté hodí do vaší sbírky náramkových hodinek.
olivia burton

Přírodní a květinové vzory tvoří stabilní část každoroční kolekce. Graficky krásně zpracované ciferníky můžete kombinovat téměř k čemukoliv. Můžete si pohled na ně užívat při formálních i neformálních příležitostech, jak při jedno, tak i mnohobarevném outfitu.
olivia burton hodinky

Zdroje fotek: www.oliviaburton.com