Pracovní a školní oblečení si mnohdy vyžaduje nudnou strohost a postrádá originalitu. Zdá se ale jako by mladá generace měla nějakou zvláštní zálibu v porušování pravidel. Tam, kde není vhodné přijít ve výstředním kousku, si obleče alespoň barevné ponožky. 

Ano, barevné ponožky jsou teď všude! Existuje tolik motivů, že si to ani nedokážete představit. Eshopy jsou jimi doslova zaplaveny. Čím víc netradiční potisk, tím větší hodnota!

Co si o tomto trendu myslíte vy? Je to výstřelek? Ale kde že, tohle je opravdový módní styl. A nemyslete si, že vše zůstalo jen u běžně nošeného oblečení, nejvíce nošené jsou teď k pánským oblekům. Pokud se rozhodnete přijít s takovýmito ponožkami na konferenci, chce to bezmála dost odvahy. To ale neznamená, že nesklidíte od okolí obrovský obdiv. Budete totiž ze všech nejvíce in.

barevné ponožky pánský oblek

Nebojte se, že byste vyčnívali. Barevné ponožky teď nosí všichni ©Shelly Kroeger Photography

Kde barevné ponožky koupíme?

Pokud hledáte konkrétní kousek, pak vám nejlépe poslouží internet. Stylem ponožek můžete vyjádřit svůj názor, svoje pocity, nebo si v nich uchovat nějaké vzpomínky, například z cest. 

barevné ponožky netradiční

Vrcholné dílo jednoho z největších impresionistů Van Gogha rovnou na vašich ponožkách?! © Cool Art socks Strarry Night

Překvapivě tato ponožková móda nezůstala pouze v síti internetu, ale rozšířila se i do speciálních kamenných obchodů. Jeden z nich je například také v Praze. Dostanete je ale také v obchodech se spodním prádlem. Velmi často jsou taky využívané jako propagační předměty. Takové ponožky se teď třeba vybíraly i pro Rainbow Run CZ. Někteří odvážlivci dokonce zvolili barevné ponožky také na svatbu.

Nám se líbí například nová kolekce od Happy Socks, která odkazuje na umělce z 80. let, Keitha Haringa.

veselé ponožky happy socks

Nová limitovaná edice od Happy Socks je nadmíru originální. © Happy socks

Jak barevné ponožky nosit?

Nejdůležitější zásadou, kterou při nošení barevných ponožek musíme brát v potaz, je, že na našem oblečení musí vyniknout. Nesmíme ji proto kombinovat s žádnými jinými výstředními kousky. Tím bychom mohli celou myšlenku absolutně zbořit a z povedeného outfitu vytvořit trapas.

jak nosit barevné ponožky

Skvělý kontrast materiálů a barev ©SocksInBox ze sady Geometry

Barvy už záleží čistě na vás. Pro toto jaro můžeme doporučit oranžovou nebo třeba zelenou. 

Důležité je mít ve většině případů slazenou barvu boty se zbytkem oděvu. Jinak barevný oděv, jinak barevné ponožky a jinak barevné boty nebudou dělat dobrotu.

Při výběru se nebojte poslouchat intuici. Promýšlejte, zda se vaše ponožky budou hodit ke zbytku oblečení a zda jej vhodně podtrhnou.

stylové ponožky se vzory barevné

S těmito ponožkami stoprocentně okouzlíte. © Happy socks

Nemějte strach, že budete na ulici příliš křičet. Dnes je přesně tohle v módě!