Zenith je švýcarská značka hodinek, která funguje již od roku 1865. V tomto článku si povíme něco málo o její histori a představíme vám zopár modelů hodinek.

O společnosti Zenith

Společnost Zenith byla založena panem Georgem Favre-Jacotem. Byl průkopníkem v řízení procesu výroby hodinek, když spojil všechny procesy “pod jednu střechu”. Prvími hodinkami byly kapesní hodinky. V roce 1925 zamĚstnává již více než 1000 lidí. V roce 1948 Zenith zahajuje svůj legendární model Calibre 135. První hodinky s chronometrem s vteřinovou ručičkou byly oceněni 235 cenami po celém světě. Historie této značky pokračuje úspěšně až do dnešních dnů. Pojdmě se ale podívat na některé z aktuální nabídky modelů.

Kolekce hodinek Zenith

Zenith hodinky jsou seřazeny do kolekcí, které jsou vždy něčím specifické. Jsou to kolekce:

  • Academy
  • El Primero
  • “PILOT”
  • Captain
  • Heritage

Academy

Hodinky z kolekce Academy jsou výjimečné patentovaným systémem kontroly gravitace.

Zenith hodinky - Academy

El Primero

Zenith hodinky El Primero se mohou pyšit nejpropracovanějším chronografem na světe (alespoň podle informací na webstránce Zenith-u).

“PILOT”

Kolekce “PILOT” je zaměřena, jak již název napovídá, na hodinky ve stylu povolání pilotů. Slogany “Destilace času ve volnosti při hledání nových horizontů” a “Dobytí oblohy” napovidá o směrování designu této řady.

Zenith hodinky Pilot

Captain

Captain hodinky jsou designově jednodušší, za to však velmi pěkné a nadčasové – základ je v kořenech společnosti se špetkou moderního designu.

Heritage

Hodinky z kolekce Heritage jsou mixem různých stylů a designů. Nacházají se zde například i hodinky s hranatějším ciferníkem, extra tenké hodinky, s určováním fází měsice a pod.

Hodinky značky Zenith

Zdroje všech obrázků: www.zenith-watches.com

Prodejny Zenith hodinek jsou v Karlových Varech, Brně a na Slovensku v Košiciach.