Dolce & Gabbana
Zdroj: © Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana je italská značka, kterou v roce 1985 založili dva módní návrháři: Domenico Dolce a Stefano Gabbana.

Dolce & Gabbana – historie

Dolce vystudoval oděvní design na Sicílii a Gabbana zas grafický design. Poprvé se oba setkali v Miláně v roce 1980, kde spolupracovali při tvorbě módních kolekcí pro jednu značku. V roce 1982 si založili malou společnost s módním poradenstvím. Jejich první módní kolekce spatřila světlo světa v roce 1985 a byla určena pro ženy. I když vypadala školácky (oblečení bylo šito podomácku, vzory a stehy byly složité a zle řešené), páni návrháři byli označeni za velmi nadějný tým, což je podpořilo v dalším navrhování.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana

Zdroj: www.topnews.in

Dolce & Gabbana – módní ikona

Dlouhou dobu (do roku 2012) měli dvě hlavní módní linie: D&G a Dolce & Gabbana. Z dalším spomeňme D&G Junior (od roku 2001), Anamalier (od roku 2006), kabelky Miss Sicily (ze slamy a kože) a další. Kromě oblečení a kabelek, navrhují a vytvářejí i šperky, hodinky, parfémy a kosmetiku.

Promo video výroba kabelek Miss Sicily:

Pro aktuální dění v módním domě Dolce & Gabbana a pro nejnovější kolekce sledujte jejich tumblr účet.

Dolce & Gabbana – zajímavosti a kontroverze

Dolce & Gabbana se dlouho netajili svojí sexuální orientací a do roku 2005 tvořili pár. Jsou spoluautoři téměř dvou tuctů knih o módě i o své značce, přičemž zisk z většiny z nich jde na charitu.

Vlednu 2007 byla reklamní kampaň od Dolce & Gabbana veřejně kritizována v Británii kvůli tomu, že se v ní modelky oháněli noži. V únoru téhož roku zas ve Španělsku kvůli zobrazení muže, který držel ženu na zemi za zápěstí a další tři muži se přihlíželi. V Itálii vydali dokonce zákaz na tuto reklamu. Americký módní časopis Debonair Magazine ji označil za nejkontroverznější reklamu v historii módy.

Oba módní návrháři jsou podezřelí z daňových podvodů ve výši přesahujíci 1 miliardu eur.

Dolce & Gabbana – odkazy

Domovská stránka: www.dolcegabbana.com

Youtube kanál: Dolcegabbanachannel

Další zdroje informací: wikipedie (en)