Valentino
Zdroj: Valentino

Valentino je italská módní značka, kterou v roce 1959 založil módní návrhář Valentino Garavani.

Valentino – historie

Italskou módní značku Valentino založil módní návrhář Valentino Garavani v roce 1959 za pomoci svého otce a jeho společníka založením prvního butiku v Rímě. Z počátku se mu nedařilo a otcův společník z podniku vystoupil. Garavani se však spojil s nadaným obchodníkem jménem Giancarlo Giammetti, kterému přenechal starost o byznys a mohl se tak plně věnovat navrhování. První velkou módní přehlídku měli až v roce 1962 ve Florencii (tehdejším hlavním měste módy), po které si pomalu začali tvořit zákaznickou základnu. K módním produktovým řadám patří kromě oblečení i obuv, sluneční brýle, parfémy a další módní doplňky. V roce 1967 získal pan Garavani cenu Neimana Marcuse (Oskar v módě).

Valentino Garavani

Valentino – zajímavosti

Nejznámější celebrity preferující tuto módní značku: Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor, princezna Margaret (sestra královny Alžběty II.).

V roce 1998 Garavani a Giammetti prodali společnost za cca. 300 mil. dolarů konglomerátu HdP. V roce 2002 zas HdP prodalo značku textilnímu gigantu Marzotto Apparel za 210 miliónů $.

Valentino – móda

Móda talentovaného Valentina Garavaniho patří k tzv. haute couture, proto u něho v žádném případě nenajdete ležérní či méně kvalitní oblečení. Na haute couture se kladou nejvyšší nároky, jak na šití, materiál, tak i na design s extrémním důrazem na detaily. Prohlédněte si některé z modelů, které sme pro vás vybrali:

Valentino - kolekce ženy

Valentino dámská móda

Pánská kolekce:

Valentino - kolekce muži

Valentino – odkazy

Domovská stránka: www.valentino.com

Pinterest profil (a zdroj modelů): pinterest.com/valentino/