Máte někdy pocit, že vaše nehty nejsou dostatečně dlouhé a silné podle vašich snů. Abyste měly krásné a dlouhé nehty, je třeba o ně dobře a správně dbát. Nemusíte se bát, nejde o nic těžkého. Vše, co jim musíte udělat je dát jim trochu péče navíc.

Nehty rostou zpravidla 2-5 mm za měsíc. Nemusí to však tak být pokaždé. Růst nehtů je ovlivněn hormony, což je důvod proč si těhotné ženy často stěžují na nehty, které jim rostou rychleji, než kdy předtím. Růst nehtů může být také ovlivněn ročním obdobím. V létě, když je teplo a nejsou zde takové velké a drsné výkyvy teplot rostou nehty rychleji a lépe, než v zimě.

tipy na krásné nehty

Záleží na osobě, někdo to má prostě v životě lepší, než jiný. Každý máme individuální rychlost růstu nehtů, byť bychom o ně pečovali všichni stejně. Jsou však dobré rady, které vám pomohou mít zdravější, pevnější a delší nehty.

Základem je správná strava

Stejně jako u celého těla, i vaše nehty jsou ovlivněny tím, co jíte nebo nejíte. Dermatologové doporučují potraviny bohaté na bílkoviny, včetně fazolí, ryb a ořechů jsou ideální pro silné a zdravé nehty. Celebrity zase doporučují zahrnout do stravy biotin, vitamín E a rybí olej.

zdravé nehty tipy

Udržovat své nehty krásné na pohled

Je to stejné jako u vlasů, aby byly krásné, bohaté a zdravé, musíte je pravidelně zastřihávat. Stejně to platí i u nehtů. Pokud chcete pevné a zdravé nehty musíte zabraňovat polámaným nehtům, pravidelně je pilovat a udržovat ve správné délce, hezky upravené a čisté. Pokud jste aktivní typ a milujete aktivity, které mohou poškodit vaše nehty jako je horolezectví nebo zvedání závaží, měly byste mít pilníček neustále po ruce.

rady jak na krásné nehty zdravé

S gelovými nehty s mírou

Máte rády gelové nehty? Tak pozor! Pokud chcete mít zdravé a krásné nehty, měly byste to s gelovými nehty trochu omezit. Velmi škodí nehtům. Nejenom, že UV záření může poškodit kůži okolo nehtů, ale také pod nehty. Navíc zde vzniká riziko výskytu rakoviny. Proto si raději hýčkejte své vlastní přirozené nehty do větších délek a hezky si je pak na večírek nebo oslavu upravte obyčejnými laky.

Zdroj fotografií: pixabay.com