V dnešnej dobe sa neupravenosť nehodí. Nehovorím o hodinách strávených pred zrkadlom či v kozmetickom salóne. Táto doba praje aj tým menej zručným ženám. Prirodzenosť a natural look je stále in. Avšak leto si predsa len pýta trošku extravagancie a experimentu. Chodíme strohejšie oblečení a teda vidno všetky zákutia či nedostatky nášho tela. Jednoznačne na nás vykúkajú nechtíky či už na rukách alebo aj nohách.

Samozrejme absolútne neprípustné sú ohryzené či dolámané nechty. Nie sme predsa malé deti hrajúce sa na pieskovisku. Starostlivosť o nechty je veľmi dôležitá. Môžu totiž veľa napovedať o človeku. A prvý dojem môže byť často krát rozhodujúci.

Nechty leto

 Nechty na rukách a nohách v podobných odtieňoch. © Verónica Bautista, zdroj: www.flickr.com/photos/dynamene

Nechty na rukách

Kozmetické salóny alebo obchody ponúkajú neuveriteľne širokú paletu rôznych farieb a odtieňov lakov. Treba si zvážiť akú prácu vykonávam, aby moje ruky pri práci nepôsobili príliš rušivo. Ak si to však môžeme dovoliť, pokojne sa s farbami pohrajme. Toto leto sú in odtiene fialovej. Celkom univerzálna farba, dá sa využiť na rôzne príležitosti. Stále je v kurze aj smaragdová. A samozrejme úplne letné a veselé farby ako ružová, fuchsiová, žltá či oranžová. Ak vás doma nebaví sa každé 4 dni zaoberať svojimi nechtami, ako stále ich odlakovať, nalakovať a sušiť, treba využiť služby salónu. Dnes už veľmi v móde nie sú hrubé dlhé gélové nechty.

Ak máte pekné svoje vlastné nechtové lôžko, nechajte si na nechty naniesť gél-lak. Veľmi dlho vydrží, nemusíte sa o to starať a po mesiaci prídete opäť na výmenu. Samozrejme v prípade salónu vás to vyjde o niečo drahšie ako vlastná manikúra. Ak vám nesedí žiadna farba, tak nikdy nič nepokazíte nestarnúcou červenou farbou. Pre tie úplne konzervatívne je tu ešte stále jemná francúzska manikúra.

Nechty na nohách

Nakoľko máme leto, zvýšenú pozornosť treba venovať aj nechtom na nohách. Myslím, že vo všeobecnosti platí, že nohám by sme mali venovať viac pozornosti v lete. Nosíme pekné otvorené sandále, dreváky či flip flopy a celú nohu máme vonku. Zhrubnuté kože na pätách či prstoch treba čím skôr odstrániť. V tomto prípade je návšteva salónu nutná. Vlastná pedikúra však nemusí byť dostatočná. No a krásne nechty nám jemnosť a hebkosť na nohách len podtrhnú.

Stále je v kurze rovnaká farba na nohách aj rukách. Ak ste však nedočkavé alebo sa neviete rozhodnúť pre jednu farbu, môžte voliť farbu v rôznych tónoch. Tým toľko nepokazíte. Prípadne francúzska manikúra na nohách a výrazná farba na rukách je ešte stále prípustná. Rôznymi farbami by sme mohli pôsobiť ako cirkusová postavička. Väčšina kozmetických salónov ponúka možnosti nalakovania gél-lakom aj na nohách. Treba si to však vopred overiť.

Nechty sú tiež súčasťou nášho tela, tak na ne nezabúdajme. Chceme byť predsa dokonalé :)