Japonská manikúra, v zahraničí známa aj pod názvom detox manikúra, je špeciálna starostlivosť o nechty, ktorej základom je leštenie a ošetrenie nechtov prírodnými produktmi. Táto metóda má 400 ročnú tradíciu, na ktorej sa zakladá aj dnešná úprava nechtov.

Nechty ošetrené japonskou manikúrou

Nechty ošetrené japonskou manikúrou. Zdroj: www.pshine.co.uk

Výhodou japonskej manikúry sú nielen prirodzene vyzerajúce, lesklé nechty, ale aj ich výživa a ozdravenie. Počas procedúry sa používajú výhradne prírodné zložky ako včelí vosk, lanolín, glycerín, skvalén, parafín a kremelina (kremičitá hlinka). Vďaka tomu sa hodí pre všetky typy nechtov, pretože posilňuje ich pevnosť a pružnosť, vyhladzuje povrch a eliminuje lámanie a štiepenie. Pravidelným opakovaním japonskej manikúry napomôžete zlepšeniu kvality nechtov. Je vhodná pre ženy i mužov a ocenia ju aj tí, ktorí často namáhavo manuálne pracujú a ich ruky a nechty sú vystavené nepriaznivým vplyvom.

Ako postupovať?

1. Najskôr je potrebné postupovať ako pri klasickej manikúre, to znamená, že nechty zbavíme zvyškov laku, pilníkom obrúsime do požadovaného tvaru a jemne zatlačíme kožu k nechtovému lôžku. Potom pomocou špeciálneho papierového pilníka z japonského manikúrového setu vyhladíme povrch nechtu. Vyhladením zbavíte nechty nerovností a odstránite ryhy. Zvyšky nechtov z leštenia odstránime kartáčikom.

2. Následne sa na nechty aplikuje špeciálna pasta so kremičitou hlinkou. Na necht sa naberie malé množstvo pasty (asi veľkosti špendlíkovej hlavičky) a pomocou špeciálnej jelenicovej leštičky sa šúchaním (vždy len jedným smerom) votrie do jeho povrchu. Takto sa dostanú potrebné vyživujúce látky priamo do nechta. Aby sa dosiahol zdravý lesk nechtov, vodorovným pohybom leštičky po nechte získame želaný efekt.

3. Vyleštené nechty ešte ošetríme púdrom s obsahom včelieho vosku a parafínu. Na leštičku naberieme malé množstvo púdru a obojsmerným pohybom vyleštíme povrch nechtu. Čím viac púdru nanesieme, tým lesklejšie a ružovejšie nechty ostanú. Z nechtov odstránime pomocou kartáčika zbytky púdru.

4. Nakoniec nanesieme na nechtovú kožtičku vyživujúci olej (napr. jojobový).

Japonskú manikúru dnes ponúkajú aj v našich kozmetických salónoch, ak ste však zručnejšie, celý proces zvládnete doma vďaka profesionálnemu manikúrovému setu značky P.Shine. Objednať si ho môžete zo špecializovaných e-shopov.

P.Shine set pre japonskú manikúru

P.Shine set pre japonskú manikúru. Zdroj: www.pshine.co.uk