Variaci těch nejmódnějších nehtových designů si nenechte ujít. Co bude v kurzu tento podzim a zimu? Podívejte se na trendy nehty sezóny 2015/2016.

Nehty sezóny 2015/2016

Nehty sezóny 2015/2016. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaars.com

Módní délka a tvar nehtů

Co se týče tvaru, letní styl zaoblených nehtů stále pokračuje a bude pokračovat až do konce zimy. Kulaté nehty vypadají elegantně, přirozeně a prakticky. Velmi populárními se navíc staly krátké nehty. Dlouhé drápy letos nikoho nenadchnou, daleko působivější jsou kratší délky, které doladí výsledný styl.

Zaoblené, krátké nehty

Módní kulaté, krátké nehty. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Přitažlivé protiklady

Dalším populárním letním trendem, který pokračuje i na podzim a v zimě, jsou nehty nalakované jen zčásti. Vynechaná místa se skvěle kombinují precizními geometrickými vzory. Tento design často tvoří základ francouzské manikúry.

Francouzská manikúra

Design s vynechanými místy. © Pinterest.com. Zdroj: www.nail-art-styling.com

Velmi populární jsou také protikladné kombinace černé a bílé, a to v nejrůznějších vzorech.

Černo-bílý design

Černo-bílá kombinace. © Wavy hair styles. Zdroj: www.wavygirlhair.com

Nehty sezóny 2015/2016 – módní barvy

Výběr barev je opravdu bohatý a samozřejmě zahrnuje klasické červené stálice. Ovšem daleko více než červeným lakem můžete v nadcházející sezóně uchvátit lakem modrým. Na módních přehlídkách můžete tento trend vidět v kombinaci s výraznými modrými očními stíny. Zejména se jedná o tmavší, syté odstíny. Výsledek je oslnivý!

Modré odstínky laků

Tmavě modré odstíny. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Na podzim i v zimě se setkáme se zemitějšími, tmavšími barvami. Můžete si troufnout například na tmavě hnědou, tmavě zelenou, nebo na mimořádně populární šedou.

Tmavé barvy

Tmavé zemité tóny. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Zmíněné šedé odstíny působí velmi zajímavě s jemnou dávkou stříbrného třpytu, podobně jako zlatá a další metalické barvy. Na druhou stranu si velkou oblibu získaly také matné laky, které se daleko více hodí běžnému dennímu outfitu.

Metalické odstíny

Metalické odstíny laků. © Wavy hair styles. Zdroj: www.wavygirlhair.com

Matný šedý lak

Matně šedý lak. © Wavy hair styles. Zdroj: www.wavygirlhair.com

Mezi ty nejmódnější barvy laků patří i odstíny neutrální, které lze snadno kombinovat s nejrůznějším oblečením. Tóny béžové, starorůžové, světle hnědé jsou decentní a elegantní. Nebojte se ani bílé barvy, která dokáže prosvětlit celkový styl, dodat mu letní, svěží nádech.

Béžový odstín

Decentní béžový odstín. © Deborah Lippmann. Zdroj: www.harpersbazaars.com

Neutrální barvy

Neutrální barvy. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaars.com

Designové hrátky

Ombre se promítlo v podstatě do všech módních sfér, od vlasů, přes oční stíny, až po aplikaci rtěnky. Proto ani nehty nezůstávají v tomto směru stranou. Ombre nyní nabývá rafinovanějších kombinací.

Ombre

Ombre styl. © Pinterest.com. Zdroj: www.nail-art-styling.com

Konce roku patří nejrůznějším velmi detailním malbám, a zvláště pak vlnovkám. Vlnky a zaoblené tvary nemusí patřit jen vyznavačkám extravagance.

Vlnky a oblé tvary

Vlnky a oblé tvary. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

V mísení barev se objevují netradiční a odvážné kombinace. Například barevné proužky teplých podzimních barev, které tvoří efekt západu slunce.

Efekt západu slunce

Barevné proužky tvořící efekt západu slunce. © Pinterest.com. Zdroj: www.nail-art-styling.com

Tabu nejsou ani divoké barevné variace, které sice možná zprvu vypadají jako mazanice, přesto jsou efektivní, precizní a originální.

Divoký design

“Mazanice” jako od Pollocka. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com