Léto je definitivně pryč a s ním i neonové barvy. Takže všechny zářivé laky třeba odložit do šuplíku a vytáhnout znovu o rok. Přichází tajemný podzim a s ním i partičné úpravy a odstíny. V obchodech či u kosmetičky máte na výběr neuvěřitelné množství barev laků. Nevíte si vybrat ten správný odstín? Jaké zdobení si máte zvolit? Jaká délka nehtů je ideální? Nezoufejte, přinášíme pár tipů a rad na nehty na podzim a zimu 2014/2015.

Na začátek jedna rada. Řiďte se heslem, čím jednodušší, tím lepší. Takže žádné dlouhé, výrazně hranaté či špičaté nehty nechtějte. Úplně vám postačí jedna barva laku a minimalistické zdobení.

Úprava nehtů pro sezónu podzim, zima 2014/2015

Dopřejte si čas na úpravu nehtů. Ruce jsou naší vizitkou. Každý den jsou na očích stovkám lidem. Nebylo by příjemné podávat ruku nadřízenému nebo obchodnímu partnerovi s okusem nehtů či záděry. Přichází chladnější období a ruce se vám mohou více sušit. S tím může přijít i více odstávající kůže kolem nehtů. Nechcete někoho vítat drsnou rukou jako smirkový papír. Pokud nezvládáte péči o nehty ve vlastní režii, vyhledejte kosmetičku nebo manikérku. Pokud máte gelové nehty, tak trendům na tuto podzim jsou nepříliš tlusté lůžka v mandlovém tvaru. Délka přiměřená pro běžné užívání, takže žádné drápy. Jedna rada – používejte dostatečně výživné olejíčky na vyhlazení kůže kolem nehtového lůžka.

nehty 2014 2015 Dior

Jak vidí trendy na nehty pro podzim 2014 Dior. © Dior

Barvy laků pro nehty na sezónu podzim a zima 2014 – 2015

Jednoznačným favoritem tohoto období je tělová barva. Krásný, jemný, nenápadný “nahý” vzhled nehtu. Klaďte důraz na odstín laku, aby byl o něco tmavší než je vaše pokožka. Tak jak je stále in nahé líčení, tak i nehty se ponesou v těchto odstínech. Pokud jste zastánkyní klasiky, pro vás bude ideální francouzská manikúra. Pro příjemnou změnu, špičky nalakujte něžnou růžovou, bledou modrou, fialovou či broskvovou. Pokud je to pro vás velmi nevýrazné a nudné, vyberte si z palety odstínů královské bordó. Samozřejmě hitem je matná tmavá. Pro větší experimentování si klidně dejte na nehty sytou námořnickou modrou. Nezapomnělo se ani na nesmrtelnou červenou, ale jak jinak v temném provedení připomínající krev. Vamp style je tento podzim jednoznačně in.

trendy nehtů podzim zima 2014 2015

Trendy nehtů podzim/zima 2014/15 – krvavě červená barva laku na nehty. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

nehty podzim zima 2014 2015

Francouzská manikúra jako jeden z top trendů na nehty podzim/zima 2014/15. © Kelsmee Nails

Na večírky či párty se na vašich nehtech budou skvěle vyjímat tmavé metalické laky. Klidně se vraťte ke zlaté, stříbrné či bronzové. Pozornosti se vaše nehty určitě nevyhnou.

metalické nehty podzim 2014 zima 2015

Tmavý stříbrný metalický lak se zdobením. © Imaxtree. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Zdobení nehtů v sezóně podzim/zima 2014/15

A zdobení? Může být výrazné, ale netřeba to přehánět. Pokud máte rády třpytky, kamínky, krystalky či lesklé proužky, tak směle do toho. Pár si jich na každý nehet přilepte. Nejlépe do ombré stylu, který tak postupně odeznívá s posledními letními paprsky.