Muži oproti ženám většinou nepotřebují od každého druhu oblečení milion kusů. Možná ale právě proto je docela těžké vybrat co nejlepší kousky, které jsou zkrátka nepostradatelné. Jaké exempláře by měl obsahovat šatník a botník tak, aby byli páni vybaveni pro každou příležitost? 

Je sice jasné, že vkus všech mužů nemůže být stejný. Každý preferuje trochu něco jiného. Nicméně těchto deset základních věcí by se mělo objevit u každého z nich. Budete si možná říkat, že některé věci jsou sice samozřejmost, přesto byste se ale divili, u kolika mužů je šatník a botník zanedbáván. Proto jsme se rozhodli vytvořit malé shrnutí věcí, které patří mezi nutnou výbavu.

1. Bomber bunda

Tato bunda zkrátka vypadá na každém dobře a dokáže až zázračně omladit. Vybírejte pánské bundy bez zbytečných potisků a nejlépe jednobarevné. Nevyjdou z módy, nápis se vám nezunuje, lépe je nakombinujete, a budete s nimi spokojeni i po delším čase.

bílá letecká bunda

Bílá je letos cool. © Woodmint

Khaki bunda

Občas je potřeba trochu si zahrát na drsňáka. © Modanoemi

2. Kabát

Kabát je skvělý parťák na formálnější příležitosti. Mimo to dokáže také přičarovat trochu umělecký a elegantní vzhled. Kabát můžete nosit i běžne, v outfitu s džínami.

černý kabát

Elegantní letní kabátek pro každou příležitost. © Woodmint

béžový kabátek

Je libo trochu uměleckého ducha? © Bofl

3. Bílá košile

Věc, která z vás vždy udělá fešáka, je zaručeně obyčejná bílá košile. Jak na ženu nejlépe zapůsobit? No přece s bílou košilí!

bílá košile

Nepostradatelná bílá košile. © Woodmint

4. Bílé tričko a černé tričko

Dva kusy, bez kterých se neobejde opravdu žádný muž. Pokud něco ve vašem šatníku musíte rozhodně mít, tak je to tohle.

5. Jednobarevný svetr

Další velmi univerzální věc, která zahřeje a také bude slušet každému. Svetry se hodí na neformální i na formální příležitosti. Rozvněž jako základ vybírejte bez potisku a jednobarevné.

nezbytnosti pánského šatníku

Pokud máte svaly, tak musí být vidět! © Bofl

6. Pánské tepláky

Ačkoli se jim mnoho mužů brání, po první zkušenosti už je za nic nevymění. Hold, nad pohodlí není. Ale do divadla je nechte raději doma.

jednoduché tepláky

Obyčejné tepláky a jak jsou pohodlné. © H&M

7. Upnuté obyčejné rifle

Co by to bylo za chlapskou šatní skříň, ve které nejsou alespoň jedny obyčejné rifle. Možná už dnes nejsou tolik v módě, jako byly dřív, každopádně se pro ně ale stále najde využití. Ty kvalitní (a dražší) vydrží opravdu dlouho.

8. Černé kalhoty

Co si vzít k tričku nebo košili? No jednoznačně černé rifle. Tyto základní kombinace sluší mužům zkrátka nejvíce.

černé kalhoty

Komplet alá včelka mája. © Pull&Bear

9. Tenisky

Tenisky dnes existují opravdu v mnoha podobách. Jsou zkrátka vděčné a nepostradatelné. Pánské tenisky musí mít v botníku každý muž, a nejlépe rovnou více druhů. Jedny do města, druhé na sport a třetí na sedření podrážky (do školy či do práce).

černé tenisky

Buďte jednoduše sladění se vším s černou barvou. © Baťa

10. Formální obuv

Na svatbu nebo konferenci samozřejmě v teniskách přijít nemůžeme. Mokasíny jsou tedy do zálohy pro tyto formální akce. Mějte je vždy naleštěné a připravené.

formální černé boty

Boty pro elegány. © Tommy Hilfiger