Chystáte sa po prvý raz do fitka, no neviete čo si obliecť? Ak nechcete vytŕčať z davu a prísť v niečom, čo bude nevhodné alebo smiešne, pozrite si zopár rád pre mužov ako sa obliecť do fitka alebo posilňovne, podľa toho, čomu sa idete venovať.

Podľa druhu cvičenia voľte oblečenie

Fitko nie je len o dvíhaní činiek. Môžete sa venovať aj ďalším aktivitám a športom. Podľa toho je potrebné zvoliť oblečenie, ktoré bude pre danú aktivitu najvhodnejšie.

pánske oblečenie do fitka

Zdroj: pixabay.com

Pre pomalšie cviky, dvíhanie činiek, ale napríklad aj jogu, je vhodné voľné oblečenie, ktoré vám nebude brániť v pohybe. Na vrch v lete bavlnené tričko s krátkym, v chladnejšom období s dlhým rukávom. Spodný diel by mal byť tiež voľný, z tenšieho materiálu, mierne elastický a hlavne by nemal príliž sťahovať v páse. Dobrou voľbou sú tepláky v športových a fitness kolekciách známych odevných značiek – napríklad také Nebbia pánske tepláky. Pre jogu je ideálne špeciálne “kimono”, do ktorého sa zabalíte z jedného kusu látky.

Pre rýchlejšie cviky a športy (ako aerobic, spinning, a pod.) sú vhodnejšie elastické materiály. Odporúčame kompresné oblečenie, ktoré má výhody v tom, že obopína svaly, ktoré ostávajú v teple, zrýchľujú látkovú výmenu, znižujú ukladanie kyseliny mliečnej a vody do svalov, … Naviac pri rýchlych cvikoch vám tepláky nebudú zavadzať a motať sa pod nohy. Veľkosť vyberajte úmerne svojej postave. Príliž tesné tričká sú skôr na smiech ako by mali budiť obdiv zo svalovej hmoty.

Ďalšie “doplnky” k oblečeniu

Pri cvičení nezabudnite na uterák. Ani nie tak preto, aby ste utreli vlastný pot po cvičení, ale skôr z hygienických dôvodov. Predstavte si, že pred vami bol na stroji alebo lavičke spotený chlap (čo je predsa v posilňovni bežné) a zanechal za sebou mokrú škvrnu. Vyriešite to elegantne svojim uterákom, ktorý si položíte na dané miesto a cvičíte. Noste si však uteráky dva, ten druhý využijete po sprchovaní.

Materiál oblečenia by mal byť priedušný, dobre odvádzať vlhkosť. Ak však máte s potom problém, oceníte decentné potítko na zápästí.

Mať so sebou ešte aj mikinu má výhodu pri prestávkach – nevychladnete a výrazne obmedzíte možnosť prechladnutia. Podobne ju môžete použit v prípadoch, keď je v sprchách niekto iný a musíte čakať. Ak to myslíte a chcete pravidelne cvičiť, môžte zainvestovať do Nebbia fitness mikiny, prípadne inej značky.

Na záver už len doplníme, že obuv je tiež veľmi dôležitá. Tú vyberajte podľa športovej aktivity. Radšej siahnite na špecializovanú, ako na univerzálnu obuv.

Bude se vám také líbit: