Většina mužů řeší jako své oblečení do postele trenýrky. Proč si muži nekupují noční košile nebo pyžama či overaly? Důvodem je, že většina nabízených kousků není vůbec vkusná. Kdo ví, proč jde mezi pánským pyžamem tak těžko vybírat. Jak se mezi pyžamy a nočními košilemi vyznat? Jsou pyžama vůbec in? Čtete více.

Jak vybrat noční prádlo

Dlouhá pruhovaná košile až ke kotníkům k tomu čepička a můžete se rovnou smířit s rozchodem s přítelkyní. Vybrat to správné noční prádlo není vůbec snadné. V první řadě byste se měli držet těchto zásad:

  1. Nekupujte pyžama s hloupými dětinskými potisky. Někomu by se to možná mohlo zdát vtipné nebo roztomilé. Věřte, že smích by vás ale brzo přešel.
  2. Vyhněte se nedokonalým retro imitacím. Nejdostupnější jsou bohužel kousky, které už nemají dávno s módou nic společného.
  3. Vyhněte se závanu zženštělosti.
  4. Pyžamo si v co nejlepším případě i vyzkoušejte.
  5. Vybírejte co nejméně nápadné, decentní kousky.

Pánské noční prádlo a oblíbenost

Dalším dilematem by mohlo být, zda koupit košili, overal či pyžamo. Z pohledu žen, vítězí pyžamo. Přece jenom je o něco mužnější. Z pohledu mužů, po čem nejdříve sáhnou, je také pyžamo. Je to zkrátka zažité. Ovšem mnohem pohodlnějším kouskem, který bychod doporučili, je overal na spaní. Co se týče pohodlí, to ocení rovněž ženy.

Pánský overal

Že jsou všechny pánské overaly out? Tohle byste nečkali, co? © Just Rhyse

Pánské pyžamo

Jendno z vkusných pyžam. © Schiesser

Pánské pyžamo komplet

Slazenost a elegance. Jemné puntíky jsou zde největší parádou. © Skiny Moments Sleep

Když už jsme u té pohodlnosti, první příčku asi přece jen obsadí pánské noční košile, které ale nejsou úplně vhodné v zimním období. Další výhodou nošení noční košile je rychlé oblékání a také ideální délka.

pánská noční košile

Módní pánská noční košile. Zdroj: www.skippy.cz

Ať je to ale s pánskými nočními úbory, jak chce, kvůli ženám se muž rozhodně snažit nemusí. Na druhou stranu většina mužů, která si pořídila noční košili, už by bez ní nespala…

Jak noční prádlo nosit

Dobře, máme nakoupeno… ale co teď s tím? Jak svůj kousek na spaní správně nosit? I zde uvádíme několik dobrých zásad:

  1. V případě pyžama se nebojte zastrčit tričko pod kalhoty nebo nosit rozepnutou košili.
  2. Nesnažte se noční košili nějak kasat nebo nedejbože sepínat v pase.
  3. Snažte se noční oděv nosit ledabyle.
  4. Dbejte na to, abyste měli oblast ledvin v teple.
  5. Člověk během noci vypotí až 1 litr vody, nezapomínejte tedy pravidelně, alespoň jednou týdně, měnit noční úbor za nový, opraný a voňavý.