Jar a leto prinášajú okrem tepla i zmenu v obliekaní. S tým súvisia i nové pánske módne trendy pre jar/leto 2016. Pozrite si pár návrhov ako vylepšiť svoj šatník, skúsiť niečo nové a “ísť s trendom”.

Sivá farba ako módny trend pánskeho oblečenia jaro/leto 2016

Býva bežné, že v jarnom a letnom období nastáva v móde explózia farieb. No pre sezónu jar/leto 2016 v pánskej móde vzniká výnimka. Jedným z hlavných trendov je sivá farba. Určite takmer každý muž má niečo sivé vo svojom šatníku. Tak neváhajte, pánske jarné oblečenie patrí sivej.

mužská móda jar leto 2016

Pánske jarné a letné oblečenie na rok 2016. Zdroj: D&G

Zelená farba pre jarnú a letnú pánsku módu 2016

Zelená je v kurze už niekoľko sezón, ale v tejto je na vzostupe. Hoci sme doteraz videli zelenú farbu na pánskom oblečení od hlavy až k päte v jednom odtieni, v sezóne jar/leto 2016 sa jednotlivé odtiene budú miešať dohromady. Môžete skúsiť ladiť svoj outfit do siva s výraznou zelenou kravatou, šálom alebo tričkom a k tomu zelený kufrík, tašku alebo topánky. Čo sa týka odtieňov, prevládať budú tmavé až hnedozelené farby, alebo naopak neónové.

pánska móda 2016 jarné letné trendy

Zelená v pánskom oblečení 2016. Skúste naraz viacero odtieňov. Zdroj: pinterest.com

Džínovina na výslní – pánske trendy 2016

Rifle sú späť. Po mnohé roky zatracované, teraz na výslní. Pravdou však je, že v tuzemsku sa rifle nosia na dennom poriadku. Skúste ale menšie zmeny. Zaobstarajte si roztrhané džíny s dierami. Tie sú trendom v sezóne jar/leto 2016 nielen v dámskej, ale i v pánskej móde. Ďalšou obmenou môže byť svetlá farba, a to kľudne i vyššie spomínaná sivá, alebo dokonca biela.

pánske džíny 2016

Pánske roztrhané džíny s dierami. Zdroj: pinterest.com

Vzory, farby a ornamenty – pánske oblečenie 2016

Stop jednofarebným kúskom a nápisom. Do kurzu idú vzory, potlače a ornamenty, najlepšie pestrofarebné a uletené. Ukážte, že nie ste žiadny srab a odvážte sa niektorý z takýchto kúskov. Doplňte svoj jarný a letný šatník napríklad o niečo takéto:

pánska móda jar leto 2016 trendy

Krikľavé farby a vzory – to je jeden z trendov pre pánske oblečenie v sezóne jar/leto 2016. Zdroj: www.thefashionisto.com

K tomu si vezmite pánsku obuv s farbou, ktorá má niečo spoločné s vašim outfitom. Alebo obyčajné, jednofarebné topánky, ktoré sa nebudú biť s farebnosťou oblečenia. V lete to môžu byť pohodlné sandále, v chladnejšom období tenisky.