Naprosto jednoduše, stačí dodržovat pár pravidel a můžete klidně slavit úspěch. Ano, ještě donedávna bylo nošení saka s krátkými kalhoty považováno za faux pas a trapas, ale dnes se již nepíše rok 2011 a proto i tenhle trend může slavit úspěch! Nechápavé výrazy při pohledu na váš outfit mohou vystřídat pohledy plné uznání.

V zahraničí se tento trend začíná hodně zvedat především u mladých lidí, kteří rádi experimentují s módou. Je pravda, že do České Republiky přicházejí módní trendy zpravidla nejdříve o dva roky později, ale v době internetu se i tahle hranice pomalu ztenčuje. A kdo jiný by měl přispět ke ztenčení této hranice ještě víc, než vy, čtenáři tohoto článku?

Lookbook napoví

Krátké kalhoty a saka pánské

Krátké pánské kalhoty a saka – jak nosit? zdroj: NY Times

Pánská móda krátké kalhoty a saka

Jak nosit sako a kraťasy a nevypadat jako z roku 1990, © a zdroj: www.fashionbeans.com

8 pravidel pro správné nošení

1) Délka a šířka kraťasů

Délka kraťasů by měla být lehce nad kolena. Protože jinak to vypadá hloupě. ¾ kalhoty jsou vždycky špatnou volbou. Stejně tak volný střih ve většině případů nepůsobí dobře. Dejte přednost slim fit kraťasům i slim fit saku. Ruku v ruce s tím však souvisí bod 2.

2) Nevypadá to dobře na každém

Více než jinde tady záleží na vaší postavě, pokud rádi sportujete, máte vypracované nohy, je to pro vás skvělá volba do teplého letního počasí

3) Kraťasy vám musí skvěle padnout

Nekupujte si o číslo větší, protože byly ve slevě. Pokud vám bez pásku padají, jsou na vás prostě příliš velké a tím pádem nevhodné.

4) Kraťasy by měly se sakem ladit. To snad ale nemusíme připomínat.

5) S ponožkama opatrně.

Kupte si krátké ponožky, které nepřečnívají přes okraj boty. Dělší vyhrnuté ponožky vypadají celkem dobře tak na jednom člověku ze sta. Raději to ale neriskujte.

6) Na pracovní pohovor nebo schůzku raději ne.

Přeci jenom tenhle trend ještě není tak úplně přijímán širokou společností, proto bychom na takhle formální záležitosti volili klasiku. Vyrazit si ovšem do města na oběd – bez váhání.

7) (Ne)laďte.

Stejně jako u klasického obleku i zde platí, že pásek by měl mít stejnou barvu jako obuv. Případně můžete doladit i s kapesníkem, potažmo kravatou. Pokud na to ale půjdete opačnonu cestou, můžete působit naprosto skvěle. Zkuste se barevně zkombinovat třeba do šeda a k tomu napálit žluté semišové boty.

8) Nebuďte příliš formální

Tomuto trendu přílišná formálnost spíše škodí. Kraťasy a sako evokují mládí, rozvernost a nekonvenčnost.

Ženy to mají mnohem jednodušší

Ženy se na pracovní schůzku v parném létě mohou obléci mnohem jednodušeji než muži. Nejsou totiž tolik svazovány konvencemi. Vzít si padnoucí sáčko a sukni nad kolena není vůbec problém. Spíše naopak. Nebo příjemnou lehkou sukni a k tomu světřík a máte vystaráno.

Dámské legíny, kabát a kabelka

K zakoupení zde: https://www.different.cz/damske-kalhoty-kratasy

Desigual šaty černé

K zakoupení zde: https://www.different.cz/damske-saty

A co vy? Už jste okusili tento trend na vlastní kůži?