Športové sako, alebo inak nazývané blejzer, je kus pánskeho oblečenia, ktoré je štýlové a zapožičiava jeho nositeľovi športovo-ležérnu eleganciu.

Pánsky outfit – športové sako

D&G má svoje dlhoročné skúsenosti ako na svojich modeloch na módnych prehliadkach obliecť mužov do športového saka. Na obrázku nižšie môžete vidieť kombináciu čierneho športového blejzera a riflových nohavíc. Všetky modely majú hnedé kožené topánky, resp. čižmy, vhodná je elegantná obuv. Pod športové sako je dobré si dať menej elegantnú košeľu, v dnešnej dobe to môže byť kľudne aj tričko s potlačou; top by mal mať samozrejme dlhé rukávy.

športové sako

Modré športové sako

Ďalším spôsobom ako nosiť športové sako je v kombinácii s elegantnými nohavicami so športovejším strihom, prípadne z iných ako klasických materiálov. K tomu tenisky, ktoré dobre farebne skombinujete s nejakou časťou vášho oblečenia a môžete vyraziť do spoločnosti.

modrý športový blejzer

Zdroj: www.runwaywaiters.com

Johnny Depp v saku

Johnny Depp nám môže poslúžiť ako príklad outfitu so športovým sakom od celebrity. Čo nám na tomto príklade prekáža sú roztrhané rifle, ktoré sa príliž nehodia. Zaujímavým je spôsob umiestnenia pracky opasku ako aj použitie pánskych náhrdelníkov.