Která žena by nechtěla mít dokonalé tělo? Ano, nikdo není dokonalý. Každá máme nějaké ty chybičky a je to normální a v pořádku. Ovšem abychom se sebou byly spokojeny, je třeba pro to něco udělát. Tipy, jak o sebe pečovat se dočtete v tomto článku.

1. Pravidelně navštěvujte kadeřnictví

Ačkoliv si myslíte, že vše zvládnete v pohodlí domova, nemusí tomu tak být. Kadeřnice vašim vlasům dopřeje takovou péči, jakou byste samy doma nezvládly. Je nutné zastřihnout roztřepené a suché konečky. Dobarvit odrosty a případné šediny, které vás trápí. Doporučí vám barvu a střih, který vašemu tvaru obličeje sedne nejlépe. A v neposlední řadě vám ošetří vlasy různými zábaly, maskami a kondicionéry, což je jednou za čas žádoucí.

péče o tělo

Zdroj fotografie: unsplash.com

2. Choďte upravená

Rozhodně to neznamená, že se musíte líčit, ačkoliv to nepodporujete a stojíte si za svou přirozenou krásou. Ovšem lehce zvýraznit oči řasenkou, zakrýt kruhy pod očima, štípnout se do tváře pro zdravější vzhled a sjednotit barvu rtů lehce zabarveným balzámem není taková věda. Také obočí je rám vašeho obličeje a neměly byste na něj zapomínat. Nezabere to příliš času a efekt bude stále přirozený a hlavně budete působit upraveně. Nejdůležitější je se řídit pravidlem: pokud vy se cítíte dobře a připadáte si krásná, pak vás takto bude vnímat i okolí.

3. Odličujte se

Spousta z nás si ani neuvědomuje, jak velkou váhu má odličování pleti. I přesto, že se nelíčíte, je třeba pleť každý večer a ráno očistit od prachu a špinavého ovzduší. Naneste micelární vodu, mléko či tonikum na tamponek a jemnými tahy čistěte, dokud tamponek není zcela čistý. Nikdy nechoďte spát s neodlíčenou řasenkou, vaše řasy by trpěly a lámaly se! Poté naneste krém.

4. Používejte produkty určené vašemu typu pleti

Mnohé ženy pečující kosmetiku nijak neřeší. Sáhnou po tom nejlevnějším, co jim ukazuje reklama v televizi a to užívají. Nevnímají však, že jejich pleť se dožaduje něčeho jiného. Máte suchou, normální, smíšenou či mastnou pleť? Je vaše pleť již stárnoucí, objevují se vám první vrásky pod očima? Pak volte krémy s obsahem kyseliny hyaluronové a nezapomínejte ani na speciální krém pro oční okolí.

péče o tělo

Zdroj fotografie: unsplash.com

5. Pěkné nehty jsou nutností

Dennodenně někomu podáváte ruce a vystavujete je tak na obdiv. Upravené nehty by měla mít každá žena! Nemusíte nutně používat barevné laky, použijte průhledný na zpevnění, pravidelně si je stříhejte (nekousejte!) a udržujte je v nejlepším stavu. Aby vám nehty rostly pevné, zařaďte do stravy aminokyseliny, minerály, vitamíny (A, B a E), keratin, lipidy, vápník a železo.

6. Dodržujte správnou životosprávu

Jste to, co jíte. Pokud si potrpíte na fastfoodech a jiných neřestech, pak se to podepíše i na vašem těle. Pro krásu je žádoucí vyvážená strava, která obsahuje vše potřebné. Jezte 6krát denně po 3 hodinách. Dodržujte pitný režim, a to sice aspoň 2l čisté vody nebo s citronem a mátou. A nezapomeň také, že důležitý je zdravý spánek a pohyb!

péče o tělo

Zdroj fotografie: unsplash.com

7. Vneste do šatníku barvy

Pokud se podíváte do šatníku ne jedné ženy, narazíte na barvy, jako je bílá, černá a šedá. Ano, to jsou velmi praktické barvy, které se hodí ke všemu, a cítíme se v nich dobře. Ale je to nuda! Vneste do svého šatníku trochu života, nebojte se tolik barev! Je jaro a to si přímo žádá barvy, jako je žlutá, oranžová, červená nebo zelená. Taktéž květinové vzory jsou velmi populární. Zkoušejte a odvažte se. Uvidíte, že zazáříte.