Úprava obočí se velmi snadno může změnit v horor zvláště pro ženy, které s touto činností mají malé zkušenosti. Víte, jaký tvar obočí se hodí k vašemu obličeji? Chcete vypadat přirozeně a přesto sexy? Poradíme vám, jak na to.

Dokonalé obočí

Naučte se vytvarovat dokonalé obočí ladící s tvarem vašeho obličeje. © Ernest Duffoo. Zdroj: www.flickr.com

Návštěva kosmetičky

Pokud jsou vaše zkušenosti s úpravou obočí opravdu mizivé, často se doporučuje využít pomoci kamarádky nebo ještě lépe zajít ke kosmetičce. Tato kosmetická procedura vás finančně nezruinuje a profesionální kosmetička vám navíc vytvoří obočí správné tloušťky i délky. Stejně dobře může pomoci ženám, které mají pocit, že jim tvar obočí nesedí k tvaru obličeje nebo zamaskovat nezdary vzniklé při domácí úpravě.

Domácí úprava obočí

Pokud jste se rozhodla pro domácí úpravu, budete potřebovat mastný krém, pinzetu, tužku na obočí, případně stíny, kartáček na obočí, hodí se také uhlazovací gel. Základem správné úpravy obočí je dobré odlíčení, očištění obočí a jeho učesání kartáčkem. Na obočí naneste dostatečné množství mastného krému a jemně rozetřete, dokud se krém nevstřebá. Použitím mastného krému předejdete bolestivosti při vytrhávání. K vytrhávání pak použijte pouze a jedině pinzetu, tedy žádné žiletky, ani nic podobného, a chloupky vytrhávejte po směru jejich růstu.

Módní přirozený vzhled obočí si zpravidla žádá pouhé vytrhávání „zbloudilých“ chloupků. Pokud jste ale rozhodnuta tvar svého obočí poněkud pozměnit, je vhodné načrtnout si tužkou tenkou linku, ve tvaru, který požadujete a při vytrhávání se tohoto tvaru držet. Nevzhledně dlouhé chloupky můžete upravit nůžtičkami na nehty.

Přirozené výrazné obočí.

Obočí by mělo korespondovat s vaším vzhledem a být co nejpřirozenější. © kris krüg. Zdroj: www.flickr.com

K dokončení výsledného vzhledu svého obočí můžete použít kosmetiku podle libosti. Použijte například tužku na obočí, abyste doladila tvar nebo stíny, který mi zvýrazníte barvu. Pro dokonalé obočí a trvalý výsledek pak můžete vyzkoušet i uhlazovací gel na obočí.

Dokonalé obočí podle tvaru obličeje

Existují pravidla, kterými by se každá žena při úpravě svého obočí měla řídit. Vnitřní konec obočí by se měl nacházet ve stejné linii s vnitřním koutkem oka a okrajem nosu, oblouček by se měl nacházet až za polovinou oka a měl by kopírovat jeho tvar, vnější konec by se pak měl nacházet kousek za koncem oka. Šířka obočí závisí na každé ženě, měla by ovšem přibližně odpovídat šířce původní, aby byla co nejpřirozenější.

Pokud patříte mezi ty šťastné ženy, které mají oválný obličej, bude vám slušet obočí jakéhokoli tvaru. U protáhlého tvaru je nejvhodnější rovné širší obočí, které obličej opticky rozšíří. Kulatému tvaru nejvíce sluší více lomený, ostřejší a dostatečně dlouhý tvar. Pro hranatý obličej je ideální širší zakulacené obočí vedoucí rovnoběžně s horní linií čelisti. Trojúhelníkovému obličeji nejlépe sedne jemně zakulacené užší obočí.

Bude se vám také líbit: