Máte problém s křehkými lámavými a zatrhávajícími se mi nehty? Pak s vaším tělem není asi něco v pořádku. Připravili jsme pro vás článek o lámavých nehtech, jaká může být jejich příčina, jak proti tomu bojovat.

Lámavé nehty

Suché a lámavé nehty, zdroj: intrasalon.wordpress.com

Lámavé nehty příčiny

Lámání nehtů je především způsobeno nedostatkem vitamínů a minerálních látek (např. křemík, zinek, hořčík). Abychom předešly polámaným a křehkým nehtům, musíme mít správný způsob stravovaní. Lámavé nehty můžou být příznakem různých nemocí, jako je anorexie (hladovění, tudíž nedostatek vitaminu ve stravě), celiakie nebo mykóza. Příčinou špatných nehtů může být i dlouho trvající stres a špatná psychika, nebo drsné redukční diety, při kterých také dochází k ztrátě důležitých látek. Časté namáčení rukou ve vodě a mytí špatným mýdlem nenapomáhá stavbě nehtů. Ty se začnou loupat a lámat. Pokud se tedy rádi koupete ve velmi horké vodě, snažte se držet ruce nad hladinou. Odlakovače s acetonem nehty vysušují a stejně tak i čistící přípravky používané při mytí nádobí, snažte se tedy přímému kontaktu s nimi zamezit rukavicemi.

Lámání nehtů a vitaminy

Zabránit lámavosti můžeme jednoduše užíváním prášků s doplňky. Vitamíny a minerální látky budou do našeho těla dodávány v tabletách a křehké nehty se za několik málo dnů až týdnů zpevní a přestanou se třepit. V lékárnách koupíte takové preparáty přímo určené a označené jako pro zdraví nehtů a současně vám tyto léky pomáhají i ke zdraví pleti a vlasů.

Lámavé nehty - Francouzská manikúra

Francouzská manikúra; © N/A

Další způsoby jak bojovat s lámavými nehty

Jiný způsob jak zabránit křehkosti nehtů je upravit jídelníček. Kromě zlepšení stavu nehtů se může dostavit i úbytek na váze, protože budete dodávat tělu více zdravých a správných vitaminů a minerálů. Potraviny, které byste měli konzumovat, jsou především ty s vysokým obsahem vápníku, vitaminu D a železa.

Doplňky mohou zabírat i delší dobu a kdo nechce čekat, měl by začít o své nehty pořádně pečovat. Vyhledejte v drogerii dobrý kvalitní zpevňovací lak a předem zabroušené nehty přelakujte. Nehty se budou méně třepit a lámat.