Mnoho žen se s nástupem teplého počasí a dovolené tak uvolní, že začne zanedbávat péči o pleť a vlasy. Ostré sluníčko ale nemá kromě bronzového opálení příliš pozitivní vliv na naši pleť a naše vlasy. Nezapomínejte o sebe pečovat!

Letní péče o pleť a vlasy

Letní péče o pleť a vlasy nesmíte podceňovat! © Harpers Bazaar. Zdroj: www.elle.com

Hýčkejte svou pleť

Nejdůležitější pro celé vaše tělo je samozřejmě dostatečná hydratace. Když pokožka nemá potřebné množství vláhy, dochází k jejímu předčasnému stárnutí, ke ztrátě elasticity a tvorbě vrásek. Proto je potřeba nejen dodržovat pitný režim, ale pečovat o pokožku hydratačními séry. Unavené pleti jistě prospějí i výživné masky.

Před opalováním asi každý z nás použije kvalitní opalovací krém s příslušným faktorem. Po opalování je ale nutné pokožku zregenerovat. Pokožka je po slunění velmi citlivá, proto se vyhněte peelingu a agresivnějším pleťovým přípravkům na bázi alkoholu. Ideální jsou after sun přípravky, které vaši pokožku dokonale zklidní. Abyste předešli spáleninám, užívejte již nějaký čas před horkými slunnými dny tabletky betakarotenu.

Nezapomeňte ani na drobné zkrášlování. V létě se skvěle uplatní lehký BB krém. Aby se váš make-up v parnu jen tak neroztekl, určitě se vám bude hodit báze pod make-up a jistě uplatníte také voděodolné produkty.

Letní péče o vlasy

Léto představuje velkou zátěž i pro vlasy, které se vlivem slunečních paprsků a slané mořské vody rychleji vysuší a poté se lámou a krepatí. První obranou může být pokrývka hlavy i přes to je důležité dbát na pitný režim. Pokud se dokážete obejít bez častého mytí vlasů a bez nadměrných úprav, zkuste vlasové úpravy na čas omezit. Zbytečně často nefénujte, nežehlete a nebarvěte.

Raději své kštici dopřejte výživné masky – nejlépe přírodní, bez silikonů, která dodá vlasům vitaminy a minerály, aniž by je zbytečně zatěžovala. Velkou službu vám prokáže i speciální kosmetika s UV filtrem.