Každá žena by sa chcela cítiť krásna. K tomu im dopomáhajú tie najrôznejšie skrášľovacie procedúry. Sú to chvíle, kedy sa cítia opatrované a rady si pri tom oddýchnu a trávia čas samy so sebou.

Existuje veľa spôsobov ako sa skrášliť, od návštevy kaderníka až po masku na tvár, zábal na telo, depiláciu, úpravu obočia, nalepenie umelých rias alebo aplikáciu gélových nechtov. To sú tie najčastejšie procedúry, z ktorých niektoré by zaiste mala raz za čas podstúpiť každá žena, menovite určite návštevu kaderníka, rôzne masky pre výživu či už vlasov, tak pleti, či úpravu obočia. Umelé riasy a gélové nechty sú už na osobných preferenciách. Nie každá si na to potrpí a radšej ostáva prirodzená.

Liposukcia

Pod skrášľovaním si mnohé ženy však predstavia aj väčšie zásahy do tela, ako je napríklad liposukcia. A čo to vlastne je? Ide o odstraňovanie (odsávanie) tukového tkaniva pod kožou z problematických partií (napr.: brucho, stehná, brada). Nebojte sa, odsávanie je uskutočňované cez krátke a úzke rezy, navyše z menej viditeľných miest. Jaziev sa tak nemusíte obávať. Modernejšou metódou je laserová liposukcia. Objednať sa na liposukciu môžete i bez lekárskeho predpisu, zväčša na klinike plastickej chirurgie.

Domáca manikúra

Krásne ruky sú u žien brané za samozrejmosť. Nemusíte mať nutne farebný lak, postačí, ked vaše nechty budú pôsobit upravene, nie zanedbane.

  1. Ak máte na nechtoch starý lak, odlakujte ho pomocou odlakovača bez acetónu (ten by vám nechty zbytocne vysušil).
  2. Nechty zastrihnite do vhodnej dlžky a dopilujte do dokonalosti. Všeobecne sa odporúča menej strihať, viac pilovať.
  3. Pomocou špeciálneho manikúrového nástroja na to určeného zatlačte kožtičku pri okraji nechtov. Môžete si na ňu tiež zaobstarať vyživujcí olejček.
  4. Ďalej prichádza na rad domáci kúpeľ, do ktorého ruky ponoríte a doprajete im výživu a ošetrenie. Pokial vás trápia nažltlé nechty, je pre vás vhodný citrónový kúpeľ. Do teplej vody vyžmýkajte celý citrón a ponorte tam tiež nakrájané kolieska citróna. Ruky nechajte v kúpeli aspoň desať minút.
  5. Potom ruky hydratujte krémom na ruky.
  6. Môžete ešte aplikovat vyživujúci bezfarebný lak pre spevnenie a upravenejší vzhľad nechtov.

Peeling na suché ruky

Ak vás trápia suché ruky, pomôže vám peeling. Budete potrebovať pár lyžíc kryštálového cukru a lyžicu olivového oleja. Touto zmesou si premasírujte ruky. Kryštáliky cukru vám kožu jemne obrúsia, ktorá sa tak zbaví odumretých buniek. Ruky budú krásne jemné. Takéto účinné ošetrenie nechtov a ďalšie procedúry môžete podstúpiť i u profesionálnych manikérov.

rady úprava nechtov

Najčastejšie otázky týkajúce sa nechtov a rúk

Umývanie riadu ruky vysušuje a lak na nechtoch vydrží kvôli tomu len jeden deň. Čo v takomto prípade robiť? Používajte pri umývaní riadu rukavice, ktoré vašu pokožku i nechty ochránia. Samozrejme sa snažte ruky hydratovať krémom na ruky po každom umývaní.

Lak na nechtoch mi nedrží, je nejaký tip, ako to zmeniť? Použite pred aplikáciou farebného laku spodný lak (tzv. base coat) a na farebný lak ešte vrchný lak (tzv. top coat). Nechty to spevní a lak vydrží dlhšie.

Nechty sa často lámu no i tak túžite po dlhých drápikoch? Pre pevnosť nechtov vám pomôže horčík, vápnik, zinok a vitamíny B a C. Podporiť nechty môžete pomocou doplnkov stravy. Nechty zpevňujte pomocou priehľadného laku.

Na nechtoch sa vám objavujú biele bodky? Tento problém značí nedostatok bielkovín. Doplňte si tiež zinok a vitamín C a problém by mal byť po čase vyriešený.

Ako sa zbaviť zlozvyku hryzenia nechtov? V tomto prípade je viac riešení a bude na vás, ktoré si vyberiete. Jedným z nich je urobiť si krásnu manikúru (napríklad aj gélové nechty) – lak totiž príliš dobre nechutí a naviac vám bude ľúto si tak krásne nechtíky ničiť. Alebo si skúste nechty oblepiť náplasťami, či použite prostriedok proti hryzaniu nechtov, ktorým si nechty natriete (a nebudú vám tak chutiť). Taktiež pomáha zamestnať si ruky a pusu, nájsť si aktivity, ktoré vás od obhrýzania nechtov odoženú.