Říká se, že člověk by se měl celý život učit a posunovat se vpřed. Procvičovat a posilovat se má nejen fyzické tělo, ale i mozkové závity. Ať už vás na školení pošle zaměstnavatel anebo se jedná o školení z vlastní iniciativy. Investice do sebe je tou úplně nejlepší investicí, která má návratnost v různých podobách (nové přátelé, kontakty, vědomosti, možnosti povýšení či zcela nové práce) apod.

Výukových programů, workshopů, kurzů ukončených certifikátem či osvědčením a různých školení existuje nepřeberné množství a umožňují člověku jít neustále dál a růst. Ať už ve své profesi či jiné. Jaké výhody to sebou přináší?

Výhody školících kurzů

Některé kurzy je možné absolvovat z domova online a jiné vyžadují vaši osobní účast. Výhodou je bezesporu i certifikát, který potvrzuje vzdělání v dané oblasti, kde musel účastník prokázat své znalosti a kurz ukončit zkouškou. Nejde-li o kurz, ale o školení, pak je vhodné si vyžádat potvrzení o jeho absolvování. Tyto dokumenty jsou potvrzením, že jste nelenivěli a vzdělávali se, což je vždy velké plus ve chvílích, kdy si hledáte novou práci.

Kurzy rozšiřují vaše možnosti na trhu práce. Pokud jste se doposud živili prací, která vás nečinila šťastnými, můžete si splnit sen a začít se věnovat zcela jiné oblasti.

Díky kurzům, zvlášť těch, kterých se musíte účastnit osobně, poznáte mnoho nových lidí. A nejspíš víte, že úspěch je hodně o kontaktech. Ten zná toho, ona zná tamtoho a ani se nenadějete, začnou se před vámi otevírat nové možnosti.

studijní víkendy

Co sebou na školící víkend?

Je rozdíl, zda se jedná o jeden studijní den, kdy vám stačí taška přes rameno, svačinka, psací potřeby, blok a někdy je nutné vzít si tablet či notebook. Vždy se vše dozvíte předem. Pokud se bude jednat o celý víkend, pak si musíte zařídit také ubytování (nejdete-li se školit pod hlavičkou firmy, která ubytování najde i zaplatí). V takovém případě už budete potřebovat věci na celý víkend.

To znamená oblečení, hygienické pomůcky a potřeby pro školení. Opět záleží, o jaké školení se jedná. Tady už to vyžaduje větší cestovní zavazadlo. Někdy je školení spojeno se společnou večeří, kde je potřeba společenský oděv. Veškeré podrobnosti vám vždy sdělí s dostatečným předstihem ti, kdo kurz pořádají anebo zaměstnatel.