S příchodem střední školy každý začne dříve či později přemýšlet nad tím, zda na svou kůži poznamenat nějakým ornamentem na celý život. Pro každého, kdo se rozhodne, že ano poté nastává obrovské dilema jaký motiv vybrat, aby jsme toho nikdy nemuseli litovat. Proto jsme se rozhodli sepsat pro vás pár rad, které by si měl přečíst každý před tím, než se vydá do salónu. 

Mnoho mladých lidí nad tím, jestli svého tetování v budoucu nebudou litovat mávne rukou. Budou se ale za několik let ke své volbě stavět stejně? Ne všichni to samozřejmě berou na stejně lehkou váhu.

Měli-li bychom vám doporučit něco obecného, pak by to bylo: Dvakrát měř, jednou řež.  Čas, který strávíme promýšlením tetování není nikdy příliš dlouhý. Lepší s něčím dlouho otálet, než si bezmyšlenkovitě zhyzdit kůži něčím, čeho se do konce života již nezbavíme.

1. Budu za třicet let pořád fanda AC/DC?

Mnoho tetování vzniká zapálením pro nějakou kapelu, sportovní tým či podobné skupiny. Taková tetování jsou až na pár vyjímek narosto neuvážená a nikdo nikdy nemůže říct, že bude mít tak obrovskou náklonost k určité věci po celý život. V takových 80% procentech bychom odhadovali, že ne.

Rada od nás tedy zní netetujte si jména zpěváků, sportovců a jiných umělců či organizací.

2. Nemějte v tom nepořádek

U spousty lidí, kteří se rozhodli pro více tetování, se setkávám s tím, že do sebe vzájemně neladí. Jeden citát jedním písmem, druhý uplně jiným. Pokud se rozhodnete pro více tetování, vždy nesmíte zapomenout sladit styl. Vaše kůže přece není nějaká nástěnka na kterou může každý den přistát nová věc, která vás zorvna zaujme. Nenechávejte každé tetování žít vlastním životem, ale slaďte své tělo tak, aby později ladilo také s oblečením a doplňky.

rady tetování pomoc

3. Kdyby toto tetování neměl spatřit nikdo na světě, měli byste ho i tak?

Zde je důležité umět dobře zhodnotit, zda-li jste k tetování či jeho podobě dospěli opravdu sami a děláte to pro sebe. Pokud vám připadá, že vás k němu spíše táhne touha být cool před ostatními, věřte, že ta pomine velmi rychle, zatím co tetování bude na kůži stále dál.

4. Vyjádřete tím sebe

Jiným případem se ale stává, pokud se pro tetování rozhodnete za účelem vyjádřit nějaký svůj názor. Jste vegetariáni, punkeři, umělci? Nezapomínejte, že v průběhu desetiletí se může lecco změnit. O něco lepším nápadem je možná nechat si vytetovat nějakou motivaci. Například: “Never give up”. Takové univerzální texty sice nedokáží vystihnout konkrétnější nebo složitější myšlenku, za to však zaručují, že jich pravděpodobně nebudete litovat.

tetovani never give up

Tetování “Never Give Up” – nikdy se nevzdávej.

5. Neberte celoživotní rozhodnutí na lehkou váhu

Před tím, než vkročíte do tetovacího salonu, přečtěte si důkladně několikrát těchto pár věcí:

  • Tetování škodí kůži, jste ochotni to akceptovat?
  • Tetování může na vaši kůži časem vyblednout, nebo částečně změnit svou podobu.
  • Není salon, jako salon, a to, že je to někde levné, je spíše negativní stránka.
  • Jste ochotni tímto dnem na věky nechat na svou kůži vytetovat, to co se chystáte?
nezdařené tetování

Ne každé tetování se zdaří. Návrh, který vypadá ideálně, ale ve výsledku může taky sklamat.