Keltské tetování se stalo moderním stylem tetování posledních pár dekád a je tomu tak dodnes. Významnou roli v tom hraje i fakt, že keltské tetování je nadčasové. Vždyť starobylé keltské národy jsou starší než 4000 let.

Keltské tetování – příklady a motivy

Keltský kříž – tetování

Kletský kříž pozostává z křesťanského kříže s kruhem. Legenda praví, že keltský kříž vytvořil svatý Patrik, když chtěl přinést křesťanství mezi irský lid. Spojil tak kříž se symbolem slunce uctívaným druidy.

Keltský kříž

Keltský motýl – tetování

Motýl je symbolem znovuzrození, transformace, podobně jako se z kukly vylíhne krásný hmyz. Tetování s keltským motýlem je víceméně ženská záležitost. Tvary jsou jednodušší, hodící se spíše na zápěstí (viz článek tetování na zápěstí), kotník (viz článek tetování na kotníku) nebo rameno.

Keltský motýl

Keltský uzel – tetování

Keltský uzel je velmi vhodný na tetování. Je spíše mužským motivem. Symbolický smysl keltského uzlu není do dnešní doby objasněn, ovšem historici se domnívají, že měl mít magické účinky.

Keltský uzel - tetování

Keltský trojlístek – tetování

Trojlístek neodmyslitelně patří k Irsku a jeho keltským kořenům. Keltský trojlístek je možné nakreslit jedním tahem tužky, vyjadřuje trojjednotu irského náboženství.

Keltský trojlístek - tetování

Keltský strom života – keltské tetování

Keltský strom života patří zajisté mezi větší tetování. Je symbolem převzatým z Bible, dříve se však vyskytoval strom jako brána mezi podsvětím a nebem. Hodí se na záda, krk, rameno a pod.

Keltské tetovánie - chrbát

Keltské tetování – motivy, galerie, styly

Jak vidíte, vzorů pro keltské tetování je bezpočet. Vybrat si není lehké, doufáme však, že jsme vám dali dobré základy o představě nejčastěji používaných motivů, stylů a vzorů. V galerii níže najdete inspiraci.