Čínské znaky jsou velice oblíbené, když se jedná o tetování. Mnozí z vás možná právě teď hledají inspiraci, jaký čínský znak si vytetovat. Ukážeme si proto pár tipů v galerii a taky nejběžnější znaky spolu s tím, co znamenají.

Čínské znaky jako tetování

V minulosti kultivovaní Číňané pohlíželi na tetování jako na něco barbarské, i když mezi nižšími vrstvami populace bylo velice oblíbené. Zapřít však nemůžeme fakt, že tetování má v Číně dlouhou historii. Podobně jako čínské písmo. A proto můžeme předpokládat, že se i v minulosti tetovali čínské znaky a symboly na kůži lidí. Možná i to někoho přitahuje, nebo je to jen krása písma, nebo možná tajemství za ním ukryté (zejména pro lidi, kteří mu nerozumí). Poodhalme spolu roušku tajemství skrývající význam některých čínských znaků a budete se tak moci lépe rozhodnout jaké tetování s čínskými znaky si vybrat.

Tetování čínské znaky na krku

Tetování čínské znaky na krku, © neznámý

Čínské znaky v znameních

Ukážeme si jak vypadají čínské znaky ve zvířetníku, který používáme u nás, a také jak vypadají znaky v čínském zvířetníku. Znamení jsou v angličtině, jsou běžně používány, ale kdyby jste přeci měli problém, zeptejte se nás na jejich význam v diskuzi pod článkem.

“Náš” horoskop zapsán čínskými znaky

Čínské znaky horoskop

Čínský horoskop – čínské znaky

Čínské znaky čínský zvířetník

Našli jsme pár příkladů na tetování symbolů čínského horoskopu. Spoznáte která to jsou znamení?

Tetování buvol rameno - čínský symbol

Zdroj: www.myspace.com/49927 – © TJ Nguyen

Tetování na krku - tigr miluje hada

Zdroj: www.myspace.com/watkinsshop – © Rachel Councell

Tetování na noze čínský symbol draka

Zdroj: neznámý

Tetování na trupu čínské znaky

Zdroj: d0rk.net

Čínské znaky a symboly vyjadřující emoce

Další oblíbenou kategorií znaků, které se zvyknou tetovat, jsou symboly vyjadřující emoce. Jako příklad můžeme uvést štěstí, radost, lásku, víru a podobně.

Tetování čínské znaky

Další čínské znaky na tetování

Mezi další oblíbené znaky patří některé z níže uvedených:

Čínské symboly na tetování

Inspirace na tetování v čínských symbolech, © N/A

Oblíbené jsou i speciální výrazy a symboly šité (či spíš tetované) na míru. Příkladem buď obrázek výše (mladík v zrcadle) – to tetování znamená slunce nad lvem. Nebo i krátké věty, kterým člověk přikládá nějaký větší význam (např. miluji tě, žij šťastně a další). Níže si ještě prohlédněte pár příkladů tetování (po kliknutí se fotky zvětší).