Účesy, rovněž jako oblečení, podléhají trendům. Dámské účesy 2013 přinášejí několik trendů, o kterých by jste měli vědet. Postupně si popíšeme ty nejhlavnější a ukážeme příklady a inspirace jak je nosit.

Dámské účesy 2013 – vlnité účesy

K hlavním trendům patří vlnité a kudrnaté dámské účesy. Vlny se obecně hodí k ženám s hranatějšími rysy obličeje, ale nosit kadeře může letos každá žena a bude vypadat moderně. Zvolit můžete kudrny na celé hlavě, při konečcích nebo jen na jedné straně. Prohlédněte si fotky a pár příkladů v galerii níže (po kliknutí se objeví větší rozměr fotek):

Ženské účesy 2013 – zaplétané copy

Zaplétané copy jsou opět v módě. Efektní jsou originální a netradiční tvary copů, křižující celou hlavu. Dámy se zaplétanými copy omladnou a vrátí se zpátky o pár let. Jestli jste zabudli na tento typ účesu, oprašte své znalosti z mládí. Tak co myslíte, stojí to za vyzkoušenou?

Vhodně zvolený zaplétaný cop je takový, který prochází nad čelem nebo po boku hlavy, například tak jak ho má americká herečka Sarah Hyland:

Sarah Hyland zaplétaný cop

Zdroj: N/A

Když se bavíme o netradičních účesech, fantazii se meze nekladou. Klidně své zaplétané copy překřižte na zátylku a spojte je s ohonem, tak jak máte možnost vidět na fotografii zde:

Dámské účesy 2013

Zdroj: N/A

Za zmínku stojí i francouzský cop a rybí cop, které nejsou tak běžně vidět na ulicích mezi ženami a proto budete s nimi vypadat originálně a jedinečně. Hodí se i na příležitosti, na kterých musíte vypadat elegantně.

Dámské účesy 2013 – neupravené drdoly

Jak již název napovídá, jedná se o drdoly, které jsou na první pohled neupravené. Kde tu trčí vlásek, ale po bližším pohledu musí být jasné, že majitelka drdolu věnovala úpravě vlasů delší dobu. Mezi celebritami je tento účes rovněž oblíben, o čem svědčí i tyto tři fotky, na kterých jsou Rihanna, Emma Roberts a Vanessa Hudgens.

Dámské střihy 2013 – mikáda

Móda v roce 2013 přeje i ženám s kratšími vlasy. Nosí se mikádo, což je krátký střih s množstvím variací. Módní jsou mikáda šikmo sestříhané nebo asymetrické. Tento styl dámského účesu má v oblibě i mnoho celebrit. Pokud nějakou uvidíte s krátkými vlasy, pravděpodobně to bude mikádo. Přečtěte si i náš článek mikádo účesy 2013.

dámské účesy 2013

Účesy a trendy můžete kombinovat. Jako příklad uvedeme účes z jedné strany kudrnatý a na druhé straně zaplétaný cop. Takto dodáte vášmu účesu dodatoční originalitu a svěžest.

Hledané výrazy: dámské účesy 2013, dámské střihy 2013, účesy pro ženy 2013, …