Jsme tu zas s novým článkem o trendech na dámské účesy 2014. Přiblížíme vám nejhezčí účesy jak pro dlouhé a polodlouhé vlasy, tak i pro krátké vlasy.

Článek “Trendy na dámské účesy 2014” je dost dlouhý, proto pokud vás zajímají trendy pro specifickou délku vlasů, přejděte na ně přes následující odkazy. Pamatujte však, že některé trendy platí pro všechny délky vlasů.

Trendy pro dlouhé vlasy – dámské účesy 2014

Dlouhé vlasy nosí množství žen, proto si ukážeme nejdříve trendy pro dlouhé vlasy v roce 2014.

Dozadu nagelované vlasy jako jeden z trendů pro dámské účesy 2014

Jedním z těchto trendů jsou i ulízané vlasy – dozadu nagelované. Nezáleží však na délce, no na dlouhých vlasech jsou obzvlášť viditelné, minete však mnohem více gelu. Můžete je nosit do společnosti v běžný den, nebo i na ples. Naším prvním příkladem je modelka pro módní dom Max Mara:

Dámské účesy 2014 dlouhé vlasy

Dámské účesy 2014 pro dlouhé vlasy, kolekce Max Mara, © Imaxtree

Copy jsou také trendem pro účesy pro ženy 2014

Módní značka Naeem Khan využila copánkový trend na svých prohlídkách s módou pro letošní rok. Zajímavé jsou zaplétané copy obtočené kolem hlavy, jak můžete vidět níže:

Copy účesy 2014 Naeem Khan

Copy jako jeden z trendů pro účesy 2014, © Imaxtree

Vlny ve vlasech jako trend pro dlouhé účesy 2014

Lauren Conrad je známá svými dokonalými vlasy. Na následující fotografii kombinuje ombre barvení s vlnami, jako jedním z trendů na letošní rok. Kudrny jsou příliš zvlněné, jemné vlny jsou však tím pravým ořechovým.

Top vlasy 2014 - Lauren Conrad

Lauren Conrad a její vlny ve vlasech, © Getty Images

Dalším příkladem na vlněné účesy jsou ty, které nosí modelka a herečka z USA – Marisa Miller. Používá i melír a pěnu do vlasů na přidání objemu.

Vlny ve vlasech 2014 Marisa Miller

Marisa Miller a její sexy účes 2014, © Getty Images

Květy ve vlasech – minitrend pro účesy jaro/léto 2014

Květy ve vlasech jsou menším trendem, který se hodí zejména na první polovinu roku – jaro a léto 2014. Tento vlasový doplňek seženete v drogérii, ve specializovaných obchodech, nebo můžete vyzkoušet živé květiny. Rozhodnutí je na vás. My vám však ukážeme jak na to. První příklad pochází z módní kolekce návrhářky Anna Sui:

Dámské účesy 2014 - kolekce od Anny Sui

Módní kolekce Anna Sui a účes s květy, © Imaxtree

Dalším příkladem jsou účesy z módní kolekce značky Dolce & Gabbana, které kombinují copánkový trend (cop zatočený v drdolu) a květinový trend.

Účesy 2014 Dolce Gabbana

Dolce & Gabbana a jejich květy ve vlasech 2014, © Imaxtree, zdroj: www.harpersbazaar.com

Polodlouhé účesy 2014 – tipy na střihy vlasů

Ženy s vlasy, které nejsou ani dlouhé ani krátké, se můžou inspirovat následujícími střihy vlasů a provedeními účesů.

Sarah Harding a úprava polodlouhých vlasů 2014

Britská zpěvačka, modelka a herečka Sarah Harding ví, že trendem pro letošní rok jsou ulízané vlasy. Jak jsme již řekli, nezáleží na délce vlasů (tento trend uvidíte i v části pro krátké vlasy), přesvědčte se sami:

Polodlouhé účesy 2014 Sarah Harding

Sarah Harding a její úprava vlasů podle trendů pro letošní rok, © WENN

Karlie Kloss a její polodlouhý účes 2014

Karlie Kloss, jedna z nejhezčích amerických modelek (podle módního serveru models.com jí patří 7. místo z TOP50), nenosí dlohé vlasy, jak je u top modelek zvykem. Má je kratší, přibližně po bradu. Její následující účes sestává ze zvlněných polodlouhých vlasů s delší ofinou:

Top účesy 2014 - Karlie Kloss

Karlie Kloss a její polodlouhý účes 2014, © Getty Images

Dámské účesy 2014 pro krátké vlasy

Typickým krátkým účesem je mikádo nebo-li bob. Inspirovat se můžeme u celebrit, které stříhají nejlepší kadeřníci. Z krátkých učesů 2014 vybíráme:

Emma Watson a její krátké vlasy 2014

Emma Watson je jednou z nejlepších britských mladých hereček současnosti. Sama o sobě říká, že netouží být sexy, ale nějak jí to nevychází. Následující příklad to jen potvrzuje. Šaty bez ramínek, líčení v podobě kočičích očí a účes podle trendů pro rok 2014 – dozadu nagelované vlasy.

Emma Watson - účesy 2014

Emma Watson a její dozadu nagelované krátké vlasy 2014, © WENN

Jennifer Lawrence a její krátký střih vlasů 2014

Americká herečka Jennifer Lawrence je jedna z nejoblíbenějších hereček Hollywoodu v poslední době. Nosí krátké vlasy. Její mikádo účes je svěží a hodí se k jejímu obličeji s ostrou bradou.

Dámské účesy 2014 krátké vlasy

Dámské účesy 2014 pro krátké vlasy v podání Jennifer Lawrence,  © Getty Images

Michelle Williams – krátké dámské účesy 2014

Další oblíbená americká herečka, Michelle Williams, nosí také krátké vlasy. Její mikádo skutečně krátké. Rovnaké délky je i ofina, prostříhaná a česaná do strany.

Krátké účesy 2014 Michelle Williams

Michelle Williams a její mikádo 2014 s ofinou, © WENN

Krátký účes 2014 pro starší ženy

Mladé ženy a dívky to mají lehčí, můžou si dovlit mít na hlavě téměř cokoliv. Starší dámy ale zajisté potěší následující fotografie. Nebojte se zkoušet nové střihy vlasů, podobně jako tato dáma, která si ještě k tomu dopřála i novou barvu vlasů:

Krátké účesy 2014

Krátký účes 2014 pro starší ženy, zdroj a © hairstylesweekly.com

Ať už máte dlouhé, polodlouhé nebo krátké vlasy, je ve vašem zájmu, aby ste o ně pečovali. Správný kondicionér a dobrá výživa jsou základem pro zdravé, lesklé a pevné vlasy. Účes podle nejnovějších trendů je už jen takovým bonusem navíc, každopádně velice příjemným. Které dámské účesy 2014 se vám líbí nejvíc? Další tipy najdete na webu herstyle.cz.